konec sezony

Medveděv zvládl třísetovou finálovou bitvu, a ovládl tak Turnaj mistrů!

Aktualizováno 22:31
22.11. 2020 22:00

Turnaj mistrů zná své šampiony! Na turnaji těch nejlepších tenistů sezony uspěl Daniil Medveděv, který ve finále ve třech setech porazil Dominica Thiema. V čtyřhře uspěl nizozemsko-chorvatský pár Koolhof - Mektič.

Ani napodruhé se Dominic Thiem nedočkal výhry ve finále Turnaje mistrů. Loni podlehl Řekovi Tsitsipasovi a nyní v boji o trofej nestačil na Rusa Daniila Medveděva.

V prvním setu přečkal Thiem kritický druhý gem, ve kterém čelil brejkbolům, ale svůj servis udržel. Za stavu 2:2 ukradl soupeři podání a sám už ho neztratil, takže úvodní sadu vyhrál 6:4.

V druhém setu měli oba šance na prolomení servisu, avšak ani jednomu se to nepovedlo, takže se šlo do tiebreaku. V něm Thiem vyhrál první dva míčky, ale pak přišla šňůra sedmi vyhraných výměn od Medveděva, takže se šlo do třetí sady.

Za stavu 1:1 měl Medveděv tři brejkboly a nevyužil, ale mrzet ho to nemuselo. Hned při další příložeitosti totiž Rakušanův servis prolomil. Sám soupeřvi šanci na brejk nedal, proměnil svůj první mečbol, a slaví tak své nejcennější turnajové vítězství.

Wesley Koolhof a Nikola Mektič jsou novými šampiony v čtyřhře na Turnaji mistrů. S rakousko-francouzským párem Melzer/Roger-Vasselin svedli třísetovou bitvu a nakonec byli úspěšnější.

První sadu favorité vyhráli jasně 6:2 bez ztráty podání, jenže v druhém setu se role obrátily. Pátý nasazený pár jednou servis ztratil, zatímco turnajové sedmičky byly na podání neomylné.

Zápas tak rozhodl až supertiebreak. V něm šli Koolhof s Mektičem do vedení 4:1, ale soupeři srovnali na 5:5. Od té doby však nizozemsko-chorvatský pár neudělal chybu, vyhrál všech pět výměn, a získal tak cennou trofej z Turnaje mistrů.