závod výzva pro všechny bajkery

Čtyřdenní jízda po Česku: To je extrémní MASIV MTB STAGE RACE

Masiv MTB Stage Race
Zdroj: www.masivmtbrace.cz
Téma:

Unikátní etapový závod bikerů Masiv: 4 dny, 250 kilometrů, 2 parťáci, 1 vlak. Hledáte pořádnou výzvu do nové sezony? Už nemusíte! Pojeďte unikátní etapový závod dvojic na horských kolech MASIV MTB STAGE RACE, který se uskuteční 12. až 15. září 2018. 4 etapy na 4 místech v Čechách, 250 najetých kilometrů, okolo 7 tisíc výškových metrů a hlavně cestování vlakem mezi jednotlivými štacemi.

Byla to fakt pecka. I když v cíli všechny účastníky Masivu 2017 pořádně bolely nohy (a některé nejen ty), byli nadšení. Aby ne: takový závod, který nabídl bezpočet zážitků jak během etap na horském kole, tak i mimo ně ve vlaku, tady nebyl. Až Masiv přinesl kombinaci bajkování a cestování vlakem.


Oč jde u Masiv MTB Stage Race? Jedná se o unikátní závod, který spojuje závody na horských kolech s poznáváním Česka. Je to výzva: bikeři absolvují ve čtyřech dnech čtyři náročné etapy, mezi kterými se přepravují vlakem. V soukromých kupé pak nejen spí, ale prožívají celý závod. Ve společenském voze zase teče pivo plným proudem.


„Masiv přináší to nejlepší z premiérového ročníku, ale také spoustu novinek. Mezi ně patří zcela nové etapy v nových lokalitách s ještě atraktivnějšími tratěmi,“ říká Jan Dvořák, ředitel závodu Masiv MTB Stage Race. „Kritérium pro naše trasy je jediné: atraktivita pro závodnické dvojice. Každý, kdo byl loni na Masivu, říká, že bajkování spojené s cestováním a spaním ve vlaku je neskutečný zážitek. Faktem zůstává, že nikde jinde na světě takový koncept nenajdete a je naprosto unikátní.“


Jen pro ujasnění, Masiv není sobotní odpolední vyjížďka na pivo a párek. Stačí vyjmenovat názvy etap: Krušnohorská bouře (cca 60 km, +1 700 m), Kadaňská královská jízda (cca 70 km, +2 100 m), Karlovarská výzva (cca 40 km, +1 300 m), Šumavské zúčtování (cca 60 km, +2 200 m).


Ale právě sesednutím z kola nic nekončí, ale naopak začíná. Závod žije mezi nimi při cestách vlakem, má skvělou atmosféru. „Masiv je jedinečná akce nejen v Česku, ale taky v celé Evropě. Čtyři dny jíš, spíš a jezdíš ve vlaku po Čechách,“ popisuje celou akci Jakub Šilar, člen vítězné dvojice. „Masiv je závod dvojic s neskutečnou atmosférou, kde nemáš jen podporu svého parťáka, ale celého vlaku lidí, se kterými přes den sdílíš zážitky a večer pokecáš u piva. Pokud rád poznáváš nový místa a lidi, Masiv je ta správná volba.“Vyberete si Masiv i vy a propadnete mu jako někdejší cyklistické eso František Raboň, kaskadér na kole Gapsi nebo závodníci z 10 zemí včetně třeba Kanady?
Více na www.masivmtbrace.cz.

 

Na Facebooku Nova Sport můžete od neděle soutěžit o dres MASIV.

 

MASIV MTB STAGE RACE V KOSTCE
Kdy: 12.-15. září 2018
Co: etapový MTB závod dvojic
Kde: 4 různé etapy v Českém Masivu
Základní údaje: 250 km, + 7 000 m
Více informací: www.masivmtbrace.cz
 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   14:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   16:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   11:00 12:30
   12:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   13:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   14:40

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   15:05

   Rychlá kola (1)

   15:25

   Czech rally 2020 (7)

Celý program