Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

závod výzva pro všechny bajkery

Čtyřdenní jízda po Česku: To je extrémní MASIV MTB STAGE RACE

Masiv MTB Stage Race
Zdroj: www.masivmtbrace.cz

Unikátní etapový závod bikerů Masiv: 4 dny, 250 kilometrů, 2 parťáci, 1 vlak. Hledáte pořádnou výzvu do nové sezony? Už nemusíte! Pojeďte unikátní etapový závod dvojic na horských kolech MASIV MTB STAGE RACE, který se uskuteční 12. až 15. září 2018. 4 etapy na 4 místech v Čechách, 250 najetých kilometrů, okolo 7 tisíc výškových metrů a hlavně cestování vlakem mezi jednotlivými štacemi.

Byla to fakt pecka. I když v cíli všechny účastníky Masivu 2017 pořádně bolely nohy (a některé nejen ty), byli nadšení. Aby ne: takový závod, který nabídl bezpočet zážitků jak během etap na horském kole, tak i mimo ně ve vlaku, tady nebyl. Až Masiv přinesl kombinaci bajkování a cestování vlakem.


Oč jde u Masiv MTB Stage Race? Jedná se o unikátní závod, který spojuje závody na horských kolech s poznáváním Česka. Je to výzva: bikeři absolvují ve čtyřech dnech čtyři náročné etapy, mezi kterými se přepravují vlakem. V soukromých kupé pak nejen spí, ale prožívají celý závod. Ve společenském voze zase teče pivo plným proudem.


„Masiv přináší to nejlepší z premiérového ročníku, ale také spoustu novinek. Mezi ně patří zcela nové etapy v nových lokalitách s ještě atraktivnějšími tratěmi,“ říká Jan Dvořák, ředitel závodu Masiv MTB Stage Race. „Kritérium pro naše trasy je jediné: atraktivita pro závodnické dvojice. Každý, kdo byl loni na Masivu, říká, že bajkování spojené s cestováním a spaním ve vlaku je neskutečný zážitek. Faktem zůstává, že nikde jinde na světě takový koncept nenajdete a je naprosto unikátní.“


Jen pro ujasnění, Masiv není sobotní odpolední vyjížďka na pivo a párek. Stačí vyjmenovat názvy etap: Krušnohorská bouře (cca 60 km, +1 700 m), Kadaňská královská jízda (cca 70 km, +2 100 m), Karlovarská výzva (cca 40 km, +1 300 m), Šumavské zúčtování (cca 60 km, +2 200 m).


Ale právě sesednutím z kola nic nekončí, ale naopak začíná. Závod žije mezi nimi při cestách vlakem, má skvělou atmosféru. „Masiv je jedinečná akce nejen v Česku, ale taky v celé Evropě. Čtyři dny jíš, spíš a jezdíš ve vlaku po Čechách,“ popisuje celou akci Jakub Šilar, člen vítězné dvojice. „Masiv je závod dvojic s neskutečnou atmosférou, kde nemáš jen podporu svého parťáka, ale celého vlaku lidí, se kterými přes den sdílíš zážitky a večer pokecáš u piva. Pokud rád poznáváš nový místa a lidi, Masiv je ta správná volba.“Vyberete si Masiv i vy a propadnete mu jako někdejší cyklistické eso František Raboň, kaskadér na kole Gapsi nebo závodníci z 10 zemí včetně třeba Kanady?
Více na www.masivmtbrace.cz.

 

Na Facebooku Nova Sport můžete od neděle soutěžit o dres MASIV.

 

MASIV MTB STAGE RACE V KOSTCE
Kdy: 12.-15. září 2018
Co: etapový MTB závod dvojic
Kde: 4 různé etapy v Českém Masivu
Základní údaje: 250 km, + 7 000 m
Více informací: www.masivmtbrace.cz
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:45

   Mistrovství světa SKIF 2019

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

 • Nova Sport 2

  • 01:30 03:15

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

Celý Program