čtvrtfinále masters

Masters ví, kdo bude bojovat o finále! Gary a Peter své soupeře smázli!

Gary Anderson i Nathan Aspinall jsou v semifinále Masters
Zdroj: Profimedia
Téma:

První major po mistrovství světa se koná v Milton Keynes, kam se sjela šipkařská smetánka. Z šestnácti nejlepších šipkařů podle žebříčku Professional Darts Corporation už je polovina doma, zbytek hraje o semifinále.

V prvním čtvrtfinálovém duelu proti sobě stanuli Adrian Lewis a Michael Smith. Mírným favoritem byl druhý jmenovaný a hned v úvodu předpoklady naplnil. Svému protivníkovi sebral hned dvě podání a vedl již celkem pohodlně 4:0, ale útok na další zavření mu nevyšel.

 

A tak přišla Lewisova lavina, který se pěti výbornými legy se dostal do vedení. Za nepříznivého stavu ale ukázal větší psychickou připravenost a sebral důležitý brejk v 11. legu. I když si jeho protivník následně podání uhrál, zbylé hry patřily jen Smithovi.

V semifinále stane Smith proti Nathanu Aspinallovi, který se popasoval s Jonnym Claytonem. Ten se postaral o překvapení, když v prvním zápase poslal na gauč k televizi světovou jedničku van Gerwena.

 

Velkou tahanici mohl rozhodnout Aspinall už za stavu 9:6, ale double devět napoprvé minul a při druhé šipce trefil single. Toho využil soupeř, který prvním pokusem zavřel double top a posléze se dostal do kontaktu.

 

Nervy drásající závěr se ale nekonal. Osmnáctý leg uhrál Aspinall celkem v klidu. Chtěl si přes velký a malý střed připravit 40 na zavření, ale obě první šipky poslal jen do malého bullu. Třetí „pětadvacítkou“ si ale nahrál tři matchdarty, přičemž hned první šipkou zacílil do double dvacet.

Třetí duel čtvrtfinále se stal jednoznačnbou záležitostí Garyho Andersona, který svému soupeři moc čancí nedal. The Iceman měl už v sobotu problémy se Simonem Whitlockem, který se dokázal vrátit do ztraceného duelu.

 

Létající Skot začal dobře a získal si brejk, Velšan se držel do pátého legu. Do první pauzy šel za stavu 2:3. Poté už ale existoval výhradně Anderson. Price kazil, netrefoval triply a zbytečně moc nervů dával i do zavírání. Úspěšnost této disciplíny měl jen 22 %.

 

To jeho soupeř měl přes šedesát procent a navíc si udržel průměr nad 102. Zkušený šipkař nakonec svému oponentovi nadělil nečekaně vysoký debakl a semifinále vybojoval „v suchém triku“. O finále se porve buď s úřadujícím světovým šampionem Peterem Wrightem či Davem Chisnallem.

Úřadující šampion Peter Wright také proletěl svým čtvrtfinálovým duelem jako uragán. Byl přesnější v zavírání a stálo při něm i štěstí. Dave Chisnall mohl za stavu 7:0 podržet své podání, ale 11 na tři šipky nezavřel i kvůli tomu, že hned první hod se od drátku odrazil ven z terče.

 

Chizzy absolvující svůj první turnaj v brýlích byl v nervech a ačkoliv se snažil, vždy mu k přesnějšímu hodu chyběl jen kousek. S nulou si odejít nezasloužil, ale Snakebite prostě zavíral mnohem přesněji a sehrál tak nejrychlejší zápas dosavadního programu Masters.

 

PROGRAM A VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE:

 

Adrian Lewis – Michael Smith 6:10

Jonny Clayton – Nathan Aspinall 8:10

Gerwyn Price – Gary Anderson 2:10

Peter Wright – Dave Chisnall 10:0


Všechny zápasy turnaje The Masters můžete sledovat na stanici Nova Sport 2 a VOYO.

Související témata:
rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program