Nešťastný konec

Čtrnáctiletá profi hráčka byla propuštěna za sdílení urážlivého vtipu

Čtrnáctiletá hráčka propuštěna za urážlivý vtip
Zdroj: Fortnite
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
15.12. 2020 18:14
Téma:

Švédská hráčka Moqii je jednou z předních světových hráček ve hře Fortnite. Nyní její začínající kariéru přibrzdil incident, kvůli kterému přišla o místo v týmu Gen.G.

 

Čtrnáctiletá Moqii před pár dny sdílela na svém Twitteru nevhodný vtip, který se týkal sebepoškozování. Během pár minut se tento příspěvek ve velkém začal probírat a její chlebodárci z týmu Gen.G se rozhodli mladou hráčku ze svých řad propustit.

 

Herní výkony této gamerky jsou přitom opravdu nadstandardní a v mnohých turnajích se dokáže vyrovnat i nejlepším konkurentům opačného pohlaví. Mezi její největší úspěchy lze řadit zejména kvalifikace na několik zastávek evropského Fortnite Champion Series, do nějž postupují ti nejlepší hráči ze starého kontinentu.

 

 

Švédka měla ke sdílenému příspěvku napsat něco ve stylu: „Zrovna jsem poklepala holku s depresí v mé třídě na zápěstí a řekla, že se mi líbí, jak je pořezaná. Myslíte, že se moje společenské dovednosti zlepšují?“. To herní organizace Gen.G okamžitě odsoudila a bleskurychle přispěchala s tvrdou reakcí.

 

V minulosti už ale údajně hráčka měla dostat několik varování za potenciálně urážlivé tweety, které zašly příliš daleko. Moqii později inkriminovaný tweet smazala, informovala o svém odchodu a uznala svoji chybu. Podle vyjádření ze strany herního týmu bude ctít zbytek smlouvy, ačkoliv platnost dohody je téměř u konce.

 

 

Dívka po sdílení původního tweetu dostává nenávistné zprávy a výzvy, aby si podřezala své vlastní zápěstí. Rozhodně není v pořádku, nezávisle na věku, někomu vyhrožovat nebo ho posílat, aby se sám šel zabít. V tomto případě jde o možná trochu drsnou, ale hodnotnou zkušenost, z níž se snad Moqii a možná i další mladí hráči, do budoucna poučí. Hráčka si prozatím dala pauzu od sociálních médií.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program