nhl nečekaná série

Crosby je dál bez bodu. Hvězda NHL zažívá nejhorší období!

Sidney Crosby
Zdroj: profimedia.cz
Sidney Crosby

Kdyby Phil Kessel proměnil svou vyloženou příležitost v sobotním zápase Pittsburghu, kterou mu Sidney Crosby připravil, třeba by se o tom už nemluvilo. Jenže zatím to tak je. Kanadská hvězda nemá po pěti úvodních utkáních nového ročníku NHL na kontě ani jeden kanadský bod. Crosby tak vyrovnal svůj rekord v počtu utkání v řadě, ve kterých nebodoval.

Podle zámořských expertů je za tím mix smůly ale i nezvykle špatné hry. Kapitán Pittsburghu nezaznamenal v prvních dvou zápasech jedinou střelu na bránu soupeřů. Od té doby vystřelil mezi tyče osmkrát, ale mezi střelce se nezapsal. Nedaří se mu zapsat ani mezi asistenty, nejblíže byl asi v utkání s Torontem, kdy připravil jasnou pozici Philu Kesselovi.


"Podívejte se na jeho hru jako celek, myslím, že odehrál solidní zápas," chválil svého muže trenér Mike Johnston. "Vím, že není ve statistikách, ale jinak hraje v obranné i útočné třetině, což je pozitivní věc."


Je to samozřejmě nezvyklá situace. Crosby je dvojnásobným vítězem ligového kanadského bodování. Aktuálně si drží pátý nejvyšší průměr posbíraných bodů na zápas v historii NHL. Před sezónou většina odborníků tipovala na vítěze produktivity právě jeho.Moc se těšil na nového spoluhráče Phila Kessela. Nakonec ale asi dojde k jejich roztržení, v úterý proti Floridě nastoupí Pittsburgh s přeskupenými útoky. Trenér Johnston chce rozhýbat hlavně přesilovku, kde nevyužili Tučňáci zatím ani jednu z osmnácti příležitostí!


UŽ JSTE VIDĚLI?


"Je to proces,"
řekl Crosby. "Chcete se cítit dobře, pokud jde o celou hru, a to se mi určitě první dvě utkání nedařilo. Od té chvíle ale cítím, že toho generuji víc a jako útoku se nám víc daří. Když to takhle půjde dál, věřím, že to tam začne padat."


Zatím pouze jednou v životě nebodoval Crosby pětkrát v řadě. Stalo se mu to v sezóně 2009-10. Aktuální období bez bodu vlastně trvá už šest duelů, když přičteme i ten poslední z minulé sezóny.

Sidney Crosby
Zdroj: profimedia.cz


Pittsburgh dal v pěti zápasech nové sezóny jen sedm gólů, naštěstí to stačilo na dvě vítězství. Ve čtvrtek porazili Tučňáci 2:0 Ottawu, v sobotu 2:1 Toronto. Crosby je řád, že když se jemu nedaří, šly aspoň týmové výsledky nahoru. "Je to pro mě snazší. Samozřejmě chcete bodovat nebo dávat góly, ale když mužstvo vyhrává, aspoň se přes to snáz dostanu," věří lídr Penguins.
 

TN.cz nhlnews.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:30 16:30

   The Boodles 2019

   16:30

   RunTour – Ostrava

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   Běhej lesy – Vysočina

   18:00

   The Boodles 2019

   20:00

   Czech rally 2019 (4)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 18:30

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

   18:40

   Tom Belz - Kilimandscharo

   19:10

   UFC Main Event (4)

   20:05

   World Cup of Pool 2019

   00:00

   Major League Soccer Highlights (16)

Celý Program