úrážka rozhodčího

Covington svou prohru označil za krádež. Rozhodčímu napsal vzkaz

Kamaru Usman vs. Colby Covington
MMA

Colby Covington prohrál na UFC 245 duel s Kamaru Usmanem. I přes zlomenou čelist svedl s nigerijskou noční můrou vyrovnaný souboj. V pátém kole jejich souboj rozhodčí zastavil a adept na titul zamířil ihned po porážce TKO do nemocnice. Za svojí prohru se ostře opřel do rozhodčího.

V hlavním zápase večera Covington (15-2-0) předvedl vyrovnaný duel s velterovým šampionem Usmanem (16-1-0). Mezi třetím a čtvrtým kolem řekl ve svém rohu, že má asi zlomenou čelist. I přes zranění dál odolával úderům a šel si pro toužené vítězství. Nicméně to mu uteklo krátce před koncem pětikolové bitvy. Kdy ho Nigerijec uzemnil a zasypal údery.

Po ukončení zápasu se Covington ihned rozčiloval. Z klece odešel poražený a zamířil rovnou do nemocnice, ale komentář si neodpustil.

„Normální lidi pr**jí v ložnici, ne v oktagonu. Šel jsem tam zabít nebo být zabit. Ty jsi mě o všechno okradl. Okradl si fanoušky o férový zápas. Měl by ses stydět. Falešný úder do rozkroku, falešné šťouchnutí do oka, falešné zastavení, falešný rozhodčí,“ napsal na svém Twitteru.

Adept na titul velterového šampiona (77 kg) za svoji prohru viní rozhodčí. Do pátého kola zápasnici nastupovali za vyrovnaného stavu. Rozhodčí průběh zápasu viděli stejně 37:39, 38:38 a 39:37.

Minutu před koncem pátého kola Covington schytal sérii tvrdých úderů a skončil na zemi, kde ho Usman dál zasypával. Rozhodčí ukončil zápas, nicméně rodák z Oregonu ihned vyskočil zpět na nohy a naznačoval, že může pokračovat.

Covington dokázal i se zlomenou čelistí odolávat tvrdým úderům téměř celý zápas. O to víc se cítí okradený, když necelou minutu před koncem definitivně ztratil možnost získat vysněný titul.

Nicméně v závěru duelu schytal pár dobrých ran a bylo očividné, že má potíže. Rozhodčí rozhodl v souladu se svými pravomocemi. Ačkoli Colby duel prohrál, od fanoušků MMA si za svůj výkon zaslouží respekt.