Cenná remíza

Coufal se Součkem obrali City, šlágr mezi United a Chelsea gól nepřinesl

Vladimir Coufal proti Manchester City
Vladimír Coufal v zápase proti Cityzens

Důležitý bod za výsledek 1:1 získali fotbalisté West Hamu United s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě. Oba čeští hráči podali proti Manchesteru City dobrý výkon. Druhý jmenovaný se navíc skvělým centrem zasloužil o branku West Hamu, když přesně našel Antonia. Body se dělily i ve šlágru mezi United a Chelsea.

První poločas jasně napověděl, že hráče Cityzens nečeká jednoduché utkání. Už v 18. minutě našel Souček Coufala, který následně odcentroval míč do šestnáctky. Fantastickým zakončením se pak blýskl Michail Antonio.

Manchester nebyl v prvním poločase v optimální formě a do velkých šancí se příliš nedostával. Za to Kladiváři několikrát soupeře přehrávali.

Pep Guardiola musel o poločasové přestávce promluvit do duše svým svěřencům, protože výkon hostů se najednou změnil. City mělo více ze hry a k ničemu prakticky West Ham nepouštělo. V 51. minutě se prosadil dvacetiletý záložník Phil Foden a světelná tabule rázem ukazovala vyrovnaný stav.

Manchester ještě několikrát nebezpečně zahrozil, ale výtečný Fabinaski v brance West Hamu nedal soupeřově střelcům šanci. Hosté tak nedokázali navázat na vítězný zápas proti Arsenalu. Pro Hammers je to další důležitý bod proti silnému celku.

Ve šlágru kola mezi Chelsea a Manchesterem United gól nepadl. Na Old Trafford nebyl k vidění zrovna střelecký festival. Spíše se vedla tuhá taktická bitva. Domácí měli víc velkých šancí, ale Rashforda ve dvou tutovkách vychytal Mendy.

Fulham i nadále zůstává na dně tabulky. V domácím utkání s Crystal Palace přišel s kontaktním gólem až v nastavení a na zisk druhého bodu v sezóně už mu nezbyl čas.

Úřadující šampion z Liverpoolu musel v domácím klání otáčet vývoj. Sheffield se dostal z penalty do rychlého vedení, jenže ještě do poločasu srovnal Firmino. V 63. minutě nejdříve nebyl Salahovi uznaný gól pro ofsajd, ale vzápětí rozhodl Jota.

Výsledky Premier League:

West Ham United - Manchester City 1:1 (1:0)
Branky: 18. Antonio (Coufal) - 51. Foden (Cancelo)

Fulham FC – Crystal Palace FC 1:2 (0:1)
Branky: 90+5. Cairney (Reed) – 8. Riedewald (Zaha), 64. Zaha (Batshuayi). ČK: 88. Kamara (FHM)

Manchester United – Chelsea FC 0:0 (0:0)

Liverpool FC – Sheffield United FC 2:1 (1:1)
Branky: 41. Firmino, 64. Jota – 13. Berge (pen.).