velká osobnost

Costa dojal fandy Sparty úžasným videem. Loučí se, dělal i kapitána!

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Obránce Costa Nhamoinesu po sedmi letech opouští Spartu. Po vypršení smlouvy v klubu odchází jako volný hráč a bude si hledat nové angažmá. Od klubu z Letné měl sice nabídku na pokračování na jiné funkci v klubu, on chce ale ještě hrát.

Costa Nhamoinesu přišel do Sparty v létě 2013 z polského Zaglebie Lubin a své první soutěžní zápasy v rudém dresu odehrál v nešťastném dvojutkání předkola Evropské ligy proti švédskému Häckenu. Následně byl ale nedílnou součástí týmu, který vyhrál double a na startu dalšího ročníku přidal vítězství v Superpoháru. Svými výkony pomohl Spartě také v sezoně 2015/2016 až do čtvrtfinále Evropské ligy.

„Nechtěl jsem, aby to takhle skončilo, ale je to tak," říká Costa. „Děkuju vám za všechny ty roky, kdy jsem byl s vámi. Nejdůležitější pro mě je, že jsme byli spolu, v dobrém i ve zlém. I když se nám nedařilo, i když jsme prohráli, tak jste byli na stadionu s námi. Doufám, že tak to bude i dál. Přeju vám hodně úspěchů,“ dodáva končící stoper.

Během svého působení ve Spartě se Costa stal rekordmanem mezi cizinci v počtu startů za Spartu, celkově nastoupil do 203 utkání. Byl také prvním africkým fotbalistou, který ve Spartě navlékl kapitánskou pásku. Naučil se skvěle česky a patřil mezi nejvýraznější postavy našeho klubu!

„Příběh Costy a Sparty dnešním dnem ale nekončí. Na čas nás opustí, chce ještě hrát v zahraničí, ale doufám, že po konci kariéry se k nám připojí zpět a bude v klubu působit v jiné než fotbalové roli. Přejeme mu jenom to nejlepší a těšíme se, až se k nám vrátí,“ řekl ke Costově působení sportovní manažer klubu Tomáš Rosický.

Jedním z nejpůsobivějších okamžiků Costova působení na Letné byl gól do sítě Southamptonu v Evropské lize. Sparta tehdy porazila doma účastníka anglické Premier League poměrem 1:0.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sestřih Evropské ligy UEFA (10)

   23:30 00:00
   00:00

   Element (419)

   00:15

   Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

 • Nova Sport 2

  • Czech rally 2020 (2)

   23:35 00:05
   00:05

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

Celý program