velká osobnost

Costa dojal fandy Sparty úžasným videem. Loučí se, dělal i kapitána!

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Obránce Costa Nhamoinesu po sedmi letech opouští Spartu. Po vypršení smlouvy v klubu odchází jako volný hráč a bude si hledat nové angažmá. Od klubu z Letné měl sice nabídku na pokračování na jiné funkci v klubu, on chce ale ještě hrát.

Costa Nhamoinesu přišel do Sparty v létě 2013 z polského Zaglebie Lubin a své první soutěžní zápasy v rudém dresu odehrál v nešťastném dvojutkání předkola Evropské ligy proti švédskému Häckenu. Následně byl ale nedílnou součástí týmu, který vyhrál double a na startu dalšího ročníku přidal vítězství v Superpoháru. Svými výkony pomohl Spartě také v sezoně 2015/2016 až do čtvrtfinále Evropské ligy.

„Nechtěl jsem, aby to takhle skončilo, ale je to tak," říká Costa. „Děkuju vám za všechny ty roky, kdy jsem byl s vámi. Nejdůležitější pro mě je, že jsme byli spolu, v dobrém i ve zlém. I když se nám nedařilo, i když jsme prohráli, tak jste byli na stadionu s námi. Doufám, že tak to bude i dál. Přeju vám hodně úspěchů,“ dodáva končící stoper.

Během svého působení ve Spartě se Costa stal rekordmanem mezi cizinci v počtu startů za Spartu, celkově nastoupil do 203 utkání. Byl také prvním africkým fotbalistou, který ve Spartě navlékl kapitánskou pásku. Naučil se skvěle česky a patřil mezi nejvýraznější postavy našeho klubu!

„Příběh Costy a Sparty dnešním dnem ale nekončí. Na čas nás opustí, chce ještě hrát v zahraničí, ale doufám, že po konci kariéry se k nám připojí zpět a bude v klubu působit v jiné než fotbalové roli. Přejeme mu jenom to nejlepší a těšíme se, až se k nám vrátí,“ řekl ke Costově působení sportovní manažer klubu Tomáš Rosický.

Jedním z nejpůsobivějších okamžiků Costova působení na Letné byl gól do sítě Southamptonu v Evropské lize. Sparta tehdy porazila doma účastníka anglické Premier League poměrem 1:0.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program