Aktualizováno 21.5. 2015 15:44
ZÁPASY V KLECI na nova sport

Cormier, nebo Johnson? UFC 187 odhalí nového šampiona

UFC
Zdroj: TV Nova

Kdo bude novým šampionem UFC v lehčí těžké váze? Odpověď na tuto otázku se dozvíme velmi brzo. Galavečer UFC 187 sledujte v pondělí 25. května od 21.05 na NOVA Sport.

Problémy, se kterými se v současnosti již bývalý šampión lehčí těžké váhy Jon Jones potácel, měly nakonec za následek ukončení jedné velké vítězné šnůry a dočasné vyřazení jednoho ze současných nejlepších zápasníků na světě z organizace. Touto událostí se však po více než 4 letech Jonesovy nadvlády otevřela brána pro Anthonyho Johnsona a Daniela Cormiera, aby se jeden z nich mohl stát novým králem této váhové kategorie.

 

UFC 187 se zpočátku jevila jako akce snů, kde o velká jména a vyhrocené zápasy nebyla nouze. Poté však přišlo zranění Nurmagomedova a odstoupení Jonese a vypadalo to bledě. Nicméně UFC se rozhodlo zachovat boj o titul lehčí těžké váhy a natěšené diváky tak opět nadchnout tím, že k původnímu vyzyvateli Johnsonovi přidají toho posledního, tedy Daniela Cormiera, který má na svém kontě pouze jednu profesionální porážku a přináší poměrně odlišný styl boje.

 

Anthony „Rumble“ Johnson se po návratu do UFC stal okamžitě jednou z největších hrozeb a jeho neuvěřitelná síla v úderech straší nejednoho zápasníka. Své o tom může říci i menší z bratrů Noguierových nebo švédská hvězda Alexander Gustafsson, jelikož oba prohráli v prvním kole na KO. Do původního boje s Jonesem tak přinášel jasně definovanou zbraň, se kterou se musí šampion vypořádat, jinak skončí podobně. Nicméně i Anthony musel svou přípravu zasvětit faktu, že bude bojovat s vyšším soupeřem s dlouhým rozpětím rukou a perfektně naučenou strategií. Změna soupeře tak znamená i pro něj menší obtíž a sám tvrdí, že Cormiereho styl je pro něj tím náročnějším.

 

Cormierovi na druhou stranu spadla do klína druhá životní šance a jedna z posledních, jak se stát mistrem, jelikož mu je nyní 36 let a je jen otázka, jak ještě dlouho se dokáže udržet na té úplně špičce. Do zápasu naskakuje už z tréninkového režimu, protože v červnu ho měl čekat zápas s Baderem, se kterým si teď vyměňují na Twitteru ostrá slova a tento zápas se pravděpodobně v budoucnu i tak stane a bude mít o to větší pozornost. Cormier si především chválí, že může trénovat společně s Cainem Velasquezem, který byl v době přípravy na zápas s Jonesem zraněný. Příjemnou změnou prý je, že zápas, který ho čeká, není tak osobní a nemusí tak krotit žádné emoce a starat se o věci kolem. Touha stát se tím nejlepším Cormiera táhne i tentokrát a do zápasu nastupuje minimálně stejně odhodlaný jako minule.

 

My se už nyní těšíme na vyhlášení nového šampiona a celé UFC 187 bude svátkem pro všechny fanoušky MMA, protože takto dobrou startovku jsme již dlouho neviděli a současně se jedná i o to nejlepší, co vám program UFC na NOVA Sport mohl doposud nabídnout.

 

Celou akci je možno sledovat v pondělí 25. května od 21.05 na NOVA Sport. Nechybět nebude ani český komentář a možnost zhlédnout akci ze záznamu na portále VOYO.cz, kde bude následujících sedm dní dostupný.
 

Lukáš Zduba TN.cz