Reakce Pohledem Češky

Conor vs. Floyd? Pomohlo to boxu, říká UFC bojovnice Pudilová

Lucie Pudilová
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Nejsledovanější boxerský souboj historie mezi neporaženým boxerem Floydem Mayweatherem a mistrem smíšených bojových umění Conorem McGregorem si nenechala ujít ani jediná česká bojovnice v UFC Lucie Pudilová. Společně se svým trenérem popsala v rozhovoru pro Nova Sport dojmy z povedeného galavečera.

Lucie Pudilová je historicky první českou bojovnicí v UFC a momentálně stále jedinou. Zápas mezi Mayweatherem a McGregorem si nenechala ujít. "Zvědavost mi nedala a tak jsem se na to dívala. Byl to zápas, který oslovil miliony lidí a já patřím mezi ně," vyprávěla s nadšením Pudilová. "Byla to show, kde šlo o spoustu peněž a já to obou borcům přeji. Za svůj život se velmi nadřeli a udělali vše pro to, aby dosáhli vrcholu v tom, co dělají," pokračoval Ladislav Erdelyi.

 

 

A jak hodnotí výkon Conora McGregora, bojovníka z UFC ti, kteří jsou v Česku k této otázce aktuálně nejpovolanější? "Jako zápasnice ve stylu MMA, která zápasí ve stejné organizaci jako Conor, jsem si moc přála, aby do toho zápasu dal úplně všechno. Především od prvního do pátého kola měl dostát svým slovům a nechat tam své skutečné srdce bojovníka," mrzelo trochu Pudilovou.

 


To trenér jediné české bojovnice v UFC si výkon Ira poměrně chválil. "Nevedl si vůbec špatně, ale moc dobře věděl, proti komu bude bojovat. Ostatně to věděl i jeho tým, věděli, že to bude klasický box. Fandím mu pořád, ale chci ho vidět v UFC zápasech," řekl Ladislav Erdelyi.

 

 

Napomohl podle české dvojice zápas více UFC? Nebo více boxu? "Tento zápas na sebe upoutal velkou pozornost. Pomohlo to především boxu jako takovému. Mám na mysli vnímání obyčejných lidí, kteří se chtějí bavit a utrácet peníze," dodala Lucie Pudilová.

 


"MMA je skutečně nejrychleji se rozvíjející sport na světě a velkou zásluhu na tom má právě organizace UFC, ale nejenom ona. Je na světě mnoho organizací na menších úrovních, které mají na rozvoji MMA velkou zásluhu, ale o mnohých se třeba ani neví. Nabízí se tedy otázka: Kde se berou všichni ti bojovníci a bojovnice, kterým se podaří propracovat až do nejprestižnější světové organizace na světě, tedy UFC? MMA je MMA a klasický box je klasický box,"
dodal Ladislav Erdelyi.

Lukáš Jůdl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program