dlouhá historie

Conor chtěl Kovboje seřezat už dávno. Ještě před prvním titulem

Conor McGregor vs. Donald Cerrone
Zdroj: profimedia / koláž tn.cz
Conor McGregor vs. Donald Cerrone
Téma:
MMA

Necelý týden zbývá do galavečeru UFC 246, během kterého se v kleci střetne bývalý dvojnásobný šampion Conor McGregor a MMA veterán Donald Cerrone. Nicméně zápasníci mají mezi sebou dlouhou historii. Přečtěte si, co předcházelo jejich duelu.

Týden před zápasem pronesl McGregor nezvykle klidná slova o svém soupeři „Máme spolu historii. Je to zajímavé pouto. Takové fanouškovsko-přátelské. Cením si a respektuju Donalda, má mnoho zápasů a je to muž, co žije pro svou rodinu,“ řekl v rozhovoru pro ESPN.
 

První zmínka

Nicméně jejich vztah dříve nebyl tak klidný, jako teď. První zmínka o jejich duelu padla přesně 5 let před skutečným zápasem. Na UFC Fight Night 59 oba přemohli své soupeře a tehdy byl Cerrone dotázán, jestli by s ním zápasil. „Jasně, Conor by proti mně nebyl schopný nic udělat. Je dobrý, ale nevadí mi se s ním utkat,“ řekl v lednu 2015 Kovboj.

 

Go Big konference

Vzájemné provokace se pořádně vyhrotily 4. září 2015. Právě tehdy se položil základní kámen jejich nadcházejícího duelu. McGregor stál před výzvou o pás pérového šampiona (do 66 kg), ale už několikrát zmiňoval svůj přestup do lehké váhy (do 70 kg).

„Vidím, jak jsou v lehké váze ztuhlý a pomalý. Jakoby se (soupeři) bořili v bahně. Mám na ně zálusk. Uvidíme časem, ale už jsem se někdy mýlil?“ urážel na konferenci přísedící zápasníky McGregor. Ale Cerrone se nenechal zastrašit: „Máš před sebou monstrum Josého Alda, ten ti namlátí. Ještě si nikoho pořádného neporazil a už myslíš, že můžeš jít k nám do 70 kg. Radši si zas sedni.“


Zápas Conor vs. Kovboj se blíží:

 

McGregor musel mít poslední slovo. „Ty máš před sebou Rafaela dos Anjose, ten ti nakope zadek. Takže až tím projdeš, rozmyslím se, jestli ti změním život,“ odpovídal Cerronemu a narážel na své prohlášení, že on je tím, kdo dělá UFC zápasníky bohatými.

Chyběl kousek a střetli se v roce 2016

Nejblíže ke společnému zápasu měli na UFC 196. Tam se měl McGregor postavit o pás lehké váhy Rafaelu dos Anjosovi, nicméně ten se krátce před duelem zranil. Cerrone byl jedním z hlavních náhradníků, ale organizace dala přednost Nateovi Diazovi a bitvě ve velterové váze (do 77 kg). Tehdy McGregor utrpěl svou první porážku v UFC.

Následovaly roky nejistoty

Během následujících let oba zápasníci občas zmínili soupeřovo jméno. Ale jejich souboj byl v nedohlednu. Duel odmítal i UFC prezident Dana White. „Kovboj ten zápas chce, ale to se rozhodně nestane,“ vyjádřil se o jejich duelu 18. listopadu 2018.

Nicméně 8. února 2019 otočil a zápasu dal zelenou. „Ty dva se chtějí porvat a oba si to zaslouží. Kovboj i Conor vždycky zápasili s každým, koho jsme proti nim postavili. Jestli chtějí společný zápas, já jsem pro,“ vyjádřil se Dana White. Ale vzápětí zase oznámil, že zápas je daleko od potvrzení.

 

McGregor oznámil návrat

Po roční pauze McGregor oznámil 24. října 2019 svůj comeback. Spekulovalo se, jestli se bývalý dvojnásobný šampion vůbec vrátí a pokud ano, proti komu nastoupí.

Staré jizvy se otevřely a objevilo se jméno Donald Cerrone. Chvíli nebylo jisté, jestli Kovboj zápas přijme, ale 28. listopadu 2019 se oficiálně jejich souboj potvrdil na galavečer UFC 246.
 

Zápas McGregor vs. Cerrone a hlavní kartu UFC 246 sledujte v neděli 19. ledna od 3:30 na Nova Sport 2 a Voyo.


 

Související témata:
DC TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finále Východní konference NHL 2019

   23:20 01:10
   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   Basketbal: LeBron James - NEJ akce 2015 - 2020

   02:00

   Basketbal: Chris Paul - NEJ akce 2015 - 2020

   02:30

   25 - year anniversary Verbier

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • UFC: Jorge Masvidal

   22:05 01:55
   01:55

   UFC Reloaded (29)

   03:00

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

Celý program