Hodně štěstí, maminko!

Comeback jako hrom! Bývalá světová jednička chystá návrat k tenisu

Belgická tenistka Kim Clijstersová se vrací!
Zdroj: Profimedia
Téma:

Velký návrat se blíží! Tenisová šampionka Kim Clijstersová se chystá po sedmi letech vstoupit opět na profesionální okruh WTA. Svůj comeback uskuteční Belgičanka na turnaji v Dubaji, který začíná 17. února a bude to výjimečná událost.

Třikrát vyhrála US Open, jednou Australian Open, nechybí ji ani tituly z Turnaje mistryň. Přesto trojnásobné mamince nechybí motivace se k bílému sportu opět vrátit. Bývalá světová jednička Kim Clijstersová dosáhla v tenisu skvělých výsledků, ale zároveň vždy chtěla být i vzornou matkou. Nyní chce obě tyto složité disciplíny opět spojit.


„Přijímám divokou kartu do Dubaje. Jsem opravdu nadšená, že se můžu vrátit na kurty a hrát zase zápasy. Už se nemůžu dočkat, až se vrátím ke hře, kterou tolik miluju. Až se zase ukážu před fanoušky - podpora, které se mi od oznámení comebacku dostalo, byla ohromující," svěřila se svým pocity na Twitteru belgická tenistka.


Jde už o její druhý návrat na kurty. Poprvé se rozloučila s tenisem už ve 23 letech, kdy začala mít zdravotní problémy a navíc toužila po dětech. Zranění vyléčila a na svět navíc přivedla holčičku Jady. Clijstersová se však následně rozhodla vrátit zpátky k profesionálnímu tenisu a jako matka dvouleté dcery si přinesla na okruh WTA skvělou formu, kterou korunovala třemi vítězstvími na grandslamech.
 

V roce 2012 pak přišel druhý konec. Podle jejích slov definitivní. Rodačka z Bilzenu porodila další dva kluky Jacka a Blakea a užívala si rodinného života plnými doušky. Nicméně tenisový červíček ji stále hlodal v hlavě a Clijstersová se tak v minulém roce odhodlala k významnému kroku.


„Co opravdu chci od života? V posledních sedmi letech jsem byla máma na plný úvazek. A milovala jsem to, vážně ano. Ale také jsem milovala život profesionální tenistky. A ten pocit mi chyběl. Takže, proč nezkusit obě věci najednou?“ zveřejnila v emotivním videu svůj comeback.
 

Nyní se její návrat stane realitou. Na prestižním turnaji se navíc muže utkat i s českými tenistkami Petrou Kvitovou a Karolínou Plíškovou. Nebude chybět ani momentální vítězka z Austrálie Sofie Keninová.

Je však otázkou, s jakou formou 36letá tenistka do Dubaje přijede, ale trojnásobná maminka už kolikrát dokázala, že tenis hrát opravdu umí. Tak hodně štěstí maminko!

Související témata:
mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program