NHL Outdoor games

Přerušené venkovní utkání NHL zná vítěze, u jezera triumfovalo Colorado

Aktualizováno 21. 2. 2021 8:08
20.2. 2021 22:21

Hokejová NHL si na tento víkend připravila dvě utkání v nádherném prostředí jezera Tahoe. V malebné krajině vyhrálo první zápas Colorado, které zvítězilo 3:2. Venkovní duel navíc postihla nečekaná přestávka po první třetině. Nakonec se tak další dvě třetiny kvůli úpravě ledu hrály až s několikahodinovým zpožděním a za tmy.

V běžných sezonách se venkovní zápasy NHL hrají na obřích stadionech, kde se normálně hrává baseball nebo americký fotbal. Letos se hraje převážně bez fanoušků, a tak NHL uspořádala dvě venkovní utkání v malebné krajině jezera Tahoe.

Hráči nastoupili na osmnáctou jamku místního golfového hřiště, kde je umístěné provizorní kluziště, a během americké hymny se mohli kochat parádním výhledem, který na stadionu zažít nemohou.

První třetina přinesla pouze jeden gól. Samuel Girard z Colorada naznačoval přihrávku a koukal se i na svého spoluhráče. Zmátl tím brankáře Fleuryho, který se začal přesouvat a Girard naslepo trefil perfektně mezeru mezi betony kanadského brankáře.

Přestávka mezi první a druhou třetinou se protáhla, jelikož měkký led v teplém počasí není v ideální kondici a úprava hrací plochy si žádala delší péči než na stadionu. Po více než hodinové prodlevě bylo rozhodnuto, že se zbylé dvě třetiny budou dohrávat od šesti hodin ráno našeho času.

Už za tmy a při umělém osvětlení tak šli hokejisté po několikahodinovém zpoždění do akce znovu. Do druhé třetiny lépe vstoupilo Vegas, které dokázalo srovnat na 1:1 zásluhou Martineze.

Pak se však prosadil kanonýr Nathan MacKinnon, který ve venkovním utkání zaznamenal nakonec tři body.

Právě jeho třetí bod v podobě asistence pak znamenal, že Avalanche šlo v poslední třetině do vedení 3:1.

Zápas sice ještě zdramatizoval Alex Tuch, ale Colorado si svůj triumf u jezera Tahoe už pohlídalo.

Nedělní večerní utkání Bostonu s Philadelphií bylo přeloženo a začínat se bude až hodinu a půl po půlnoci, vzniknul tím prostor pro možné odložení tohoto zápasu, pokud by se nepodařilo uvést ledovou plochu do hratelného stavu.