problém je to ještě rasismus?

Sedm věcí, které kotli Sparty vadí na Kangovi: Vystaví si odpustku?

Guelor Kanga
Zdroj: Profimedia
Guelor Kanga
Téma:

O radikálních fanoušcích pražské Sparty se toho už napsalo dost. A i když se zdálo, že v posledních sezonách se na Letné práce s fanoušky dařila, přišel nový problém. Problém Kanga.

Středopolař z Gabonu je svůj. Z letenského zákulisí se valí různé zprávy o jeho povaze či výstřednosti. Jenže pohled na výsledky naznačí, že v současné době Sparta nikoho důležitějšího v sestavě nemá.


Přesto na to tribuna radikálních fanoušků nehledí. Pro kotel Sparty je Guelor Kanga nežádoucí. Hučení, bučení, urážky toho nehoršího kalibru a bohužel rasismus. Kde se to vzalo? Vždyť když ještě před pár dny rozstřelil svůj bourák na letišti, tak z toho zase nějaké haló nebylo...


Utras dokázali vyštvat z klubu v minulosti třeba Tiemoka Konatého. Ten nedostával zrovna moc příležitostí a rozhodl se najít si nový klub. Jenže vedení Sparty nechtělo a byl problém. Pro jednodušší fandy byl fakt, že Konaté si chce vytrucovat odchod nepřekonatelný mínus.


A teď je na scéně Guelor Kanga. Tedy o poznání lepší fotbalista, jenže prostě problémový.


Zaděláno na konflikt začalo být po nepotvrzených zprávách ze soustředění, kdy Kanga údajně odmítal nosit týmové oblečení. Polínko do ohně přiložil gabonský záložník na svém instagramu, kdy zveřejňoval fotky ještě z působení v Crvene Zvezdě Bělehrad.


Ano, tam to měl rád, dařilo se mu a fandové ho milovali.
A když přijel do Srbska, tak se po blamáži v pohárovém utkání se Spartakem Subotica v dobré náladě bavil s příznivci bělehradské Crvene Zvezdy.

Bohužel, tenhle dialog, kterak dobře naložený Kanga diskutuje se starými známými a nedělá si hlavu z fiaska na hřišti, fandové Sparty zdokumentovali. A on to nebyl zrovna povedený zápas. Kanga kromě žalostného výkonu dopřžedu ukázal i to, že se nerad vrací dozadu a hodně neochotně brání.

 
A když se k tomu připočetl konflikt pod tribunou v Novém Sadu, kde fanouškům přišel po utkání sarkasticky zatleskat, nezachránil Kangu ani gól do sítě Jablonce. Po zápase hrdinu utkání radikální fandové polili pivem.

Možná i proto, že góly slaví ukazováním na svá záda, kde má svou jmenovku, narozdíl od jiných členů týmu, kteří se kotli zavděčují i tím, že líbají logo Sparty na prsou.


Sparta tuší, že situaci musí začít řešit. Guelor Kanga, ať je, jaký chce, prostě v současné chvíli pro Letnou nepostradatelný. 


Odpustku si ale může vyrobit sám. Třeba tím, že pomůže k postupu do pohárové Evropy. Na to by už mohli sparťanští ultras slyšet. I když by bylo i řešením, primitivní rádobyfanoušky na tribunu vůbec nepouštět.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program