Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

problém je to ještě rasismus?

Sedm věcí, které kotli Sparty vadí na Kangovi: Vystaví si odpustku?

Guelor Kanga
Zdroj: Profimedia
Guelor Kanga

O radikálních fanoušcích pražské Sparty se toho už napsalo dost. A i když se zdálo, že v posledních sezonách se na Letné práce s fanoušky dařila, přišel nový problém. Problém Kanga.

Středopolař z Gabonu je svůj. Z letenského zákulisí se valí různé zprávy o jeho povaze či výstřednosti. Jenže pohled na výsledky naznačí, že v současné době Sparta nikoho důležitějšího v sestavě nemá.

Guelor Kanga
Zdroj: Profimedia Guelor Kanga

Přesto na to tribuna radikálních fanoušků nehledí. Pro kotel Sparty je Guelor Kanga nežádoucí. Hučení, bučení, urážky toho nehoršího kalibru a bohužel rasismus. Kde se to vzalo? Vždyť když ještě před pár dny rozstřelil svůj bourák na letišti, tak z toho zase nějaké haló nebylo...


Utras dokázali vyštvat z klubu v minulosti třeba Tiemoka Konatého. Ten nedostával zrovna moc příležitostí a rozhodl se najít si nový klub. Jenže vedení Sparty nechtělo a byl problém. Pro jednodušší fandy byl fakt, že Konaté si chce vytrucovat odchod nepřekonatelný mínus.

Tiemoko Konaté
Zdroj: Profimedia Tiemoko Konaté

A teď je na scéně Guelor Kanga. Tedy o poznání lepší fotbalista, jenže prostě problémový.


Zaděláno na konflikt začalo být po nepotvrzených zprávách ze soustředění, kdy Kanga údajně odmítal nosit týmové oblečení. Polínko do ohně přiložil gabonský záložník na svém instagramu, kdy zveřejňoval fotky ještě z působení v Crvene Zvezdě Bělehrad.


Ano, tam to měl rád, dařilo se mu a fandové ho milovali.
A když přijel do Srbska, tak se po blamáži v pohárovém utkání se Spartakem Subotica v dobré náladě bavil s příznivci bělehradské Crvene Zvezdy.

Bohužel, tenhle dialog, kterak dobře naložený Kanga diskutuje se starými známými a nedělá si hlavu z fiaska na hřišti, fandové Sparty zdokumentovali. A on to nebyl zrovna povedený zápas. Kanga kromě žalostného výkonu dopřžedu ukázal i to, že se nerad vrací dozadu a hodně neochotně brání.

 


A když se k tomu připočetl konflikt pod tribunou v Novém Sadu, kde fanouškům přišel po utkání sarkasticky zatleskat, nezachránil Kangu ani gól do sítě Jablonce. Po zápase hrdinu utkání radikální fandové polili pivem.

Guelor Kanga
Zdroj: Profimedia Guelor Kanga

Možná i proto, že góly slaví ukazováním na svá záda, kde má svou jmenovku, narozdíl od jiných členů týmu, kteří se kotli zavděčují i tím, že líbají logo Sparty na prsou.


Sparta tuší, že situaci musí začít řešit. Guelor Kanga, ať je, jaký chce, prostě v současné chvíli pro Letnou nepostradatelný. 


Odpustku si ale může vyrobit sám. Třeba tím, že pomůže k postupu do pohárové Evropy. Na to by už mohli sparťanští ultras slyšet. I když by bylo i řešením, primitivní rádobyfanoušky na tribunu vůbec nepouštět.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program