12. hráč

Co tam dělal? Rozhodčí zabránil gólu do prázdné brány

David Chmátal
22.2. 2021 11:52

To se jen tak nevidí! Hráči Cruz Azul nevěřícně kroutili hlavou, když jim v gólu do prázdné brány Tolucy zabránil rozhodčí Oscar Macias Romo. Ten si naběhl do malého vápna a střelu poslal patičkou do autu.

Incident se stal o víkendu v utkání o druhé místo tabulky nejvyšší mexické ligy. Cruz Azul v tu dobu vedli 2:0 a už to vypadalo na třetí zápis. Luis Romo dotáhl rychlý brejk až ke gólové šanci, trefil však jen konstrukci. Odražený balón se chystal umístit Jonathan Rodriguez, ale v tom mu zabránil zmíněný rozhodčí.

Oscar Macias Romo si nešťastně naběhl na malé vápno, do trajektorie střely, kterou tečováním poslal mimo hřiště. Okamžitě následovaly protesty hráčů, ale sudí nemohl nic dělat a rozehrávalo se od brány.

Po zmařeném gólu se zápas ještě zdramatizoval. Toluca do přestávky srovnala na 2:2 a za vyrovnaného stavu soupeři s hořkostí vzpomínali na zákrok rozhodčího. V druhé půli se ale v modrém dresu trefil Guillermo Matías Fernández a pro svůj tým pojistil tři body.