Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video reakce fanoušků

Co ta simulace? Lafata u lidí skončil, vyhazují ho z repre!

David Lafata při utkání s Duklou
Zdroj: profimedia.cz

Byl vždycky považován za vzor ctnosti, za fotbalistu, který hraje férově a jde příkladem dětem. Po ligové dohrávce na hřišti Dukly ale sparťanský kapitán David Lafata tohle všechno zahodil. Stačil okamžik a z uznávaného útočníka se stal muž, kterému teď nemůže nikdo přijít na jméno. Někteří fanoušci dokonce volají po jeho konci v reprezentaci.

Zápas Sparty na Dukle, to byl jeden obrovský chaos. Hlavně jeho závěr. V nastaveném čase se odehrálo něco, o čem se bude ještě dlouho mluvit. A zejména sudí Koucourek bude mít co vysvětlovat. Během krátkého okamžiku toho stihl dost. 

Anketa

Jak vidíte incident ze závěru zápasu v hlavní roli s Davidem Lafatou?

Hlasovalo 1851 lidí.

Nejprve přehlédl útočný faul sparťanů, přehlédl ruku obránce Dukly, ignoroval okopávání gólmana Rady Lafatou a následně snad jen Kocourek uvěřil simulaci, kterou sparťanský kapitána předvedl. Po lehkém pohlavku od Rady se svalil k zemi, jako kdyby ho brankář Dukly udeřil pěstí.


Tohle Lafata opravdu přehnal, ale dosáhl svého. Kocourkův verdikt? Červená karta pro Radu a penalta pro Spartu! Tu následně Dočkal proměnil. Neměl to tak těžké, v brance proti němu stál obránce Vrzal, protože Dukla už měla po vyloučení brankáře Rady vystřídáno. Sparta dokonala obrat a kromě výhry 2:1 si z Julisky odvezla i naději na zisk titulu.V zápisu o utkání rozhodčí odůvodnil vyloučení Rady následně: "Červená karta během zápasu, hrubé nesportovní chování, 93. mim. č1 Rada Filip HNCN-prudké udeření soupeře otevřenou dlaní do hlavy v nepřerušené hře - v době kdy uvedený hráč (brankář) držel míč v ruce."Fanoušci si ovšem o incidentu Rady s Lafatou myslí něco jiného...


Reakce na Lafatovu simulaci


Reakce na Lafatovu simulaci - 2


Reakce na Lafatovu simulaci - 3


Reakce na Lafatovu simulaci - 4


A podobně laděných komentářů lze najít v diskuzích pod články věnující se zápasu Sparty na Dukle najdete podstatně víc. Není to totiž poprvé, co Lafata simuloval. Loni v dubnu za svůj "tyjátr" dostal dokonce pokutu 50 tisíc korun...
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 04:35 07:05

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   12:00

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

Celý Program