video reakce fanoušků

Co ta simulace? Lafata u lidí skončil, vyhazují ho z repre!

David Lafata při utkání s Duklou
Zdroj: profimedia.cz
Téma:

Byl vždycky považován za vzor ctnosti, za fotbalistu, který hraje férově a jde příkladem dětem. Po ligové dohrávce na hřišti Dukly ale sparťanský kapitán David Lafata tohle všechno zahodil. Stačil okamžik a z uznávaného útočníka se stal muž, kterému teď nemůže nikdo přijít na jméno. Někteří fanoušci dokonce volají po jeho konci v reprezentaci.

Zápas Sparty na Dukle, to byl jeden obrovský chaos. Hlavně jeho závěr. V nastaveném čase se odehrálo něco, o čem se bude ještě dlouho mluvit. A zejména sudí Koucourek bude mít co vysvětlovat. Během krátkého okamžiku toho stihl dost. 

Anketa

Jak vidíte incident ze závěru zápasu v hlavní roli s Davidem Lafatou?

Hlasovalo 1851 lidí.

Nejprve přehlédl útočný faul sparťanů, přehlédl ruku obránce Dukly, ignoroval okopávání gólmana Rady Lafatou a následně snad jen Kocourek uvěřil simulaci, kterou sparťanský kapitána předvedl. Po lehkém pohlavku od Rady se svalil k zemi, jako kdyby ho brankář Dukly udeřil pěstí.


Tohle Lafata opravdu přehnal, ale dosáhl svého. Kocourkův verdikt? Červená karta pro Radu a penalta pro Spartu! Tu následně Dočkal proměnil. Neměl to tak těžké, v brance proti němu stál obránce Vrzal, protože Dukla už měla po vyloučení brankáře Rady vystřídáno. Sparta dokonala obrat a kromě výhry 2:1 si z Julisky odvezla i naději na zisk titulu.V zápisu o utkání rozhodčí odůvodnil vyloučení Rady následně: "Červená karta během zápasu, hrubé nesportovní chování, 93. mim. č1 Rada Filip HNCN-prudké udeření soupeře otevřenou dlaní do hlavy v nepřerušené hře - v době kdy uvedený hráč (brankář) držel míč v ruce."Fanoušci si ovšem o incidentu Rady s Lafatou myslí něco jiného...


A podobně laděných komentářů lze najít v diskuzích pod články věnující se zápasu Sparty na Dukle najdete podstatně víc. Není to totiž poprvé, co Lafata simuloval. Loni v dubnu za svůj "tyjátr" dostal dokonce pokutu 50 tisíc korun...
 

pha TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program