Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

us open to asi nečekal

Co se s ním stalo? Skreč, konec, Štěpánkovi se zatočila hlava

Radek Štěpánek
Zdroj: Profimedia
Radek Štěpánek

Už toho má za sebou spoustu. Vítězství, vypjaté duely, vyprodané arény, spoustu grandslamů a také prohry. Ta poslední ale byla smutná. Radek Štěpánek svůj první letošní zápas na US Open ani nedohrál. Udělalo se mu zle.

Pro Štěpánka skončil třináctý start na US Open skrečí ve čtvrtém setu úvodního zápasu, kdy se mu začala točit hlava a zablokovaly se mu svaly na krční páteří. Duel s Marselem Ilhanem vzdal po téměř dvou a půl hodinách hry. S tureckým soupeřem v té chvíli prohrával 0:6, 6:2, 4:6 a 2:3.
 

Šestatřicetiletému Štěpánkovi, jehož maximem ve Flushing Meadows ve dvouhře bylo osmifinále z roku 2009, se začala motat hlava za stavu 1:1 ve čtvrté sadě. "Když jsem se ve čtvrtém setu podíval nahoru, tak se mi točil celý svět. Za tři čtyři gamy jsem nemohl dál pokračovat, bylo to na sílu vůle," řekl tenista.
 

Nepomohlo mu ani ošetření na dvorci. "Mysleli si, že to je kvůli vlhkosti a počasí, ale to s tím nemělo nic společného. Říkali, že to je svalového rázu. Kdyby to tak bylo, tak by to bylo zlatý," řekl.
 

Deblový šampion z roku 2013 doufá, že nastoupí do čtyřhry, do které je přihlášen v páru s dalším veteránem, sedmatřicetiletým Tommym Haasem z Německa. "V úterý se mi pokusí svaly uvolnit. Doufám, že to není nic vážného a za den dva budu v pořádku a budu hrát debla," doufal Štěpánek.
 

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program