Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 8. 2018
Hokej Česká legenda

Co je s Jágrem? Klub řekl, kdy by měl hrát, konec kariéry odmítá!

Jaromír Jágr a Vít Heral
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr a Vít Heral

Hokejové Kladno má za sebou tři přípravné zápasy a do žádného zatím nezasáhl Jaromír Jágr. Majitel Rytířů, který je uvedený na soupisce a během sezony by měl v 1. lize normálně hrát, dění zatím sledoval jen z tribuny. Co to znamená a jak na tom slavná osmašedesátka je? Redakce Nova Sport obdržela vyjádření od samotného klubu…

Asi není nutné připomínat, jak dopadl loňský návrat Jaromíra Jágra do České republiky. Po nevydařeném angažmá v Calgary chtěl legendární útočník pomoci Kladnu k návratu do extraligy, ale v pátém zápase druhé nejvyšší soutěže ho vážně zranil havířovský Marek Sikora.

 

 

Jágrovi je 46 let a i tak si chce svou bohatou kariéru ještě prodloužit. Jenže do žádného přípravného zápasu zatím nezasáhl a to už hráli Rytíři tři. Ten poslední včera, kdy doma podlehli Litvínovu 1:3 a Jágr sledoval své spoluhráče a zároveň i zaměstnance (je šéfem kladenského celku) jen z VIP prostor. "Nehraje proto, protože se ještě necítí stoprocentně připraven, byť na přípravný zápas," uvedl pro Nova Sport Vít Heral, tiskový mluvčí Rytířů.

 

Vítěz dvou Stanley Cupů, olympijských her z Nagana či dvou mistrovství světa je znovu zraněn. "Přípravu mu zbrzdilo drobné zranění, které si přivodil při tréninku. Se zraněním z konce loňské sezony to však nesouvisí," pokračoval Heral.

 

Kdy ale Jágr hrát bude? "U Jaromíra člověk nikdy neví. Ono se může stát, že příští týden naskočí do zápasu, ale je také možné, že to ještě odloží. Kladno hraje v úterý v Ústí nad Labem a pak v pátek doma s kazašským týmem Sarjarka," zmiňuje Heral.

 

Konec kariéry prý není na místě. "Ne, to určitě ne. Jarda vložil hodně úsilí do toho, aby vyléčil to zranění z loňska, a poctivě trénuje. Trénoval i na dovolené v Americe. Teď už zase trénuje na ledě s A týmem a chodí občas trénovat i večer individuálně. Má chuť pokračovat dál," zdůraznil Heral.

 

 

V loňské sezoně měl Jaromír Jágr vyřízený střídavý start za Třinec, za který nakonec ani jednou nenastoupil. Změní se to letos? "To teď vůbec neřešíme, to není na pořadu dne. Popravdě, s Jaromírem jsem se o tom ani nebavil. My se teď soustředíme na věci kolem další sezony v rámci klubu," dodal Vít Heral.

lju TN.cz