převoz do paříže

Co se děje se Schumim v nemocnici? Od personálu unikla informace!

Michael Schumacher a nemocnice v Paříži
Zdroj: Profimedia

Co se děje za vysokými zdmi nemocnice Georgese Pompidoua v Paříži? Po pondělní reportáži listu Le Parisien se nejmodernější zdravotnické zařízení ve Francii změnilo v nedobytnou tvrz. Pacientem je totiž Michael Schumacher, jehož rodina už skoro 6 let tají podrobnosti o zdravotním stavu ikony motoristického sportu.

V pondělí dorazila na dvůr nemocnice sanitka se švýcarskou poznávací značkou a označením zdravotnické ambulance z Ženevy. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že Michael Schumacher tentokrát absolvoval cestu dlouhou 550 kilometrů po silnicích se spoustou uzavírek. Ve dvou předchozích případech letěl od Ženevského jezera vrtulníkem na heliport, který nemocnice využívá pro příjem pacientů.V úterý pak nebyl u nemocnice žádný ruch. Narozdíl od pondělka, kdy pracovníci ochranky doprovázeli nosítka s modrým krytem i se sluchátky na uších. Tentokrát je za vysokými mřížemi před bránou několik televizních štábů.


Podle reportáže Le Parisien je Schumacher hospitalizován v prvním patře budovy D, což prozrazuje pohyb pracovníků bezpečnostních složek. A dokonce se reportérům podařilo vyloudit i jeden komentář zdravotnického personálu. „Ano, je v naší péči. A mohu vás ujistit, že je při vědomí,“ řekla mladá lékařka, než se za ní zavřely dveře na kardiologii.


Schumacherovy návštěvy nemocnice pak využili i jeho dlouholetí přátelé. V úterý v 17:15 dorazil Jean Todt a zdržel se 45 minut. Pak minul televizní štáby a beze slov odešel. Bývalý šéf stáje Ferrari je jedním z mála, kdo s rodinou Michaela Schumachera udržuje blízký vztah a zřejmě ví vše o zdravotním stavu šampiona.


Do pařížské nemocnice možná souhrou smutných náhod zavítali i Alain Prost a Jean Alesi, další legendy motoristického sportu. Zřejmě i proto, že se nedaleko konal pohřeb teprve 22letého Anthoine Huberta, který zahynul před necelými dvěma týdny při závodech v belgickém Spa. Za svým tátou se stavil i Mick Schumacher. Ale ani on neřekl na dotazy novinářů jediné slovo.

Podívejte se na reportáž o tom, jak probíhal převoz Michaela Schumachera do nemocnice v Paříži:

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program