co se stane

Co hrozí Haškovi za rebélii ve Spartě? Možností je víc, klub stále mlčí

Budoucnost Martina Haška ve Spartě je nejistá
Zdroj: profimedia.cz
Budoucnost Martina Haška ve Spartě je nejistá
Téma:

Fotbalová Sparta stále neprozradila, jak potrestá rebelujícího záložníka Martina Haška, který neodjel s týmem na herní soustředění do Španělska. Redakce TN.cz se tak rozhodla načrtnout čtyři různé scénáře, které by mohly nastat.

Je to incident, který nemá v českém fotbale obdoby. Čtyřiadvacetiletý Hašek si chce mermomocí vydubat přestup z letenského velkoklubu. V pondělí se proto nedostavil na letiště a neodletěl s týmem na soustředění.

„Neuvěřitelný. Je to strašná ostuda. Mně se tomu nechce věřit. Musím říct, že to jsou silný kapky,“ okomentoval celou záležitost už v úterý pro TN.cz bývalý reprezentant Ladislav Vízek. Další oslovený internacionál Milan Luhový se k celé kauze vyjadřovat nechtěl, protože neznal všechny detaily.

Jaký trest by mohl Hašek za své chování od Sparty dostat? Odpověď by fotbalová veřejnost měla dostat v řádu několika dnů. My jsme se rozhodli načrtnout čtyři možné scénáře.


 

Scénář č. 1 – Sparta Haška přeřadí do B-týmu

Čtyřiadvacetiletý záložník má na Spartě smlouvu do června 2021. Pokud by ho Sparta chtěla opravdu potrestat, přeřadí ho do B-týmu, kde ho nechá „uklidnit“. Navíc napaří finanční pokutu, kterou hráč dostal už na začátku ledna, když si nevyzvedl tréninkové vybavení nutné pro monitoring fyzické zátěže.

Po nějakém čase by se jeho postoj mohl změnit. Hráč by se mohl omluvit a vrátit se zpátky do A-týmu. Pokud by se jeho postoj neměnil, Sparta by ho nechala dál v B-týmu. V létě by ho mohla znovu zkusit prodat.

Scénář č. 2 – Sparta Haška nyní prodá

V lednu loňského roku aktivovala Sparta na Haška předkupní právo, které bylo zahrnuto ve smlouvě s Bohemians Praha 1905. Spekuluje se o částce tří milionů korun. Sparta by na případném prodeji chtěla samozřejmě vydělat. Maďarský Ferencváros údajně nabídl 25 milionů korun, stejně jako izraelský klub Maccabi Haifa.

V obou případech Sparta řekla NE. Možná by se ale jednalo o vysvobození, jelikož právě do Izraele by rád Hašek přestoupil. Sparta ale chce více peněz. Současně si je vědoma, že pokud Hašek bude pokračovat ve svých výkonech i v jarní části sezony, může si vykopat lepší angažmá.

Scénář č. 3 – Sparta s Haškem rozváže kontrakt

Tohle je varianta, která by Spartu bolela hlavně po finanční stránce. Ale z lidského a morálního hlediska se nabízí. Hráč porušil interní pravidla a už na začátku ledna byl finančně pokutován, takže nyní je reálný vyhazov.

Tím by ale Hašek docílil toho, co chce. Rázem by byl volný hráč a nový klub by ho získal zadarmo.

Scénář č. 4 – Sparta udělí Haškovi extrémně vysokou pokutu

Jak jsme psali výše, Hašek už byl v lednu jednou pokutován. A pokud by ho letenský velkoklub nechtěl vyhodit, tak mu to pořádně osolí. Napaří mu obrovskou pokutu za nedodržení pravidel. 

Je potřeba ale říct, že se jedná o náš pohled, ne klubu. Letenský tým k celé kauze už v pondělí vydal oficiální stanovisko, ve kterém upozorňuje, že z jednání vyvodí důsledky. „Jde o naprosto bezprecedentní a neprofesionální jednání hráče, který musí být připravený nést následky,“ dodala Sparta. Jak se nyní zachová?

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Generali Open

   17:05 18:45
   18:45

   Parkurová Global Champions - Berlín

   19:35

   Rychlá kola (7)

   20:05

   Český motorsport 2021 (5)

   20:35

   Off-road Maraton (1)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   18:00 19:35
   19:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   21:20

   Tour de France - Speciál

   21:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   23:15

   V POLOČASE (2)

   23:30

   ATP Tour 250: Generali Open

Celý program