Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

návrat letná bude ještě horší

Co čeká Franze v Edenu? Vzpomínky na děsivé období ožijí

František Straka na střídačce Slavie
Zdroj: Profimedia
František Straka na střídačce Slavie

Když dostal nabídku z Karviné, asi tušil, že se bude muset vrátit do pekla. Eden totiž v době, kdy tam působil, pro fotbalového srdcaře Františka Straku nebyl rájem. A fanoušci nezapomínají.

V den, kdy se populární Franz vrátí na stadion Slavie, totiž opět vzplanou emoce. A je jedno, že přijede jenom Karviná a od odchodu svérázného bouřliváka ze sešívaného klubu uplynulo osm let.

Transparenty proti Františku Strakovi
Zdroj: Profimedia Transparenty proti Františku Strakovi

Straka sám dnes přiznává, že kývnutí na angažmá ve Slavii byl jednoduše omyl. „Když jsem ze Slavie odešel, tak si asi oddechli všichni. Nejenom já, ale i všichni kolem mě. To fakt bylo pro všechny peklo," vyprávěl nedávno v rozhovoru pro deník Sport.


Do té chvíle kovaný sparťan se pak nemohl vrátit ani na Letnou, neboť skalní příznivci letenského klubu mu připomínali, že zradil. Možná měl štěstí, že nedošlo ani na derby se Spartou. Do Edenu přišel tři neděle po potupné prohře Slavie 0:3 a jarní odvety v Edenu už se nedočkal. Rezignoval. Nenávist gradovala a výsledky týmu nebyly kdovíjaké. Straka se Slavií vyhrál všehovšudy třikrát…

František Straka na střídačce Slavie
Zdroj: Profimedia František Straka na střídačce Slavie

Franz se pak až na krátkou a úspěšnou stáž v Příbrami, kde zachránil tým v první lize, českým soutěžím vyhnul. I když třeba duel tkání Příbrami se Slavií v roce 2013, kdy sešívané porazil 2:0, proběhl bez incidentu. Slávisté si zachovali dekorum. Horší to bylo při návratu na Letnou, kde sparťané vytáhli památný transparent na kterém zdůraznili, že spojení Straka a Sparta je navždy zapomenuto. Navzdory čtyřem titulům, které v jejích barvách vyhrál.


V úterý František Straka poprvé od svého odchodu vstoupí na půdu Slavie. Ale chce to brát s nadhledem. „Nechci mluvit o tom, co bylo. Vracet se k tomu příběhu. Slavia Praha, to je za mnou. Jsem trenér Karviné a jedu tam jako na jakýkoliv jiný zápas. I když jet na Spartu, to asi bude něco jiného, protože tam jsem doma…“ předpovídá brzkou cestu na Letnou, kam Karviná vyrazí 21. dubna.

Transparent fanoušků Sparty
Zdroj: Profimedia Transparent fanoušků Sparty

A nyní na Slavii? Úterní večerní duel MOL Cupu? Stát se může čekat cokoli. Fandové nezapomínají, i když, jak už bylo předesláno, jednou už setkání zvládli důstojně. Ač, anebo možná proto, že Slavia tehdy s Franzem prohrála. To se tentokrát nečeká.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program