Nedůstojný soupeř

Co budou dělat na olympiádě? China Dragons rozdrtila i Příbram

China Golden Dragons
Zdroj: Profimedia
Téma:

Připravují se na olympiádu, ve třetí české lize dostávají ale pořádně naloženo. China Golden Dragons schytali nevídaný debakl, když prohráli 2:19 s Příbramí a v Česku jsou pro smích.

Pro čínský hokej to měla být sláva a velký krok dopředu před domácí olympiádou v roce 2022. Své naděje vyslala do České republiky, aby se první výběr reprezentace sehrál a získal zkušenosti s evropským hokejem.


China Golden Dragons byli nasazeni do 2. ligy skupiny Střed a jejich soupeřem je například Příbram, Písek nebo Kobra Praha. Číňané musí odehrát 32 zápasů do ledna 2020, poté je totiž čekají povinnosti v A divizi II mistrovství světa.


Teď mají za sebou šest zápasů a děsivou bilanci. Skóre 9:61 a jeden jediný bod za prohru v prodloužení s Pískem. Zvláště poslední zápas stál za to. V něm dostali výprask od Příbrami 2:19.


Ano. 19 gólů proti druholigové Příbrami. Dokážete si představit, že se stejný tým postaví Crosbymu, Ovečkinovi, nebo Patricku Kaneovi? Asi ne. V tu chvíli se totiž může světový hokej bát o nejvyšší debakl v historii.


Ten doposud drží junioři Jižní Korey, kteří v roce 1998 rozdrtili Thajsko 92:0. Song Dong-hwan dal tehdy 31 gólů! Podobnou ostudu v roce 2009 zažily i hokejistky Bulharska, které prohrály se Slovenskem 0:82 a poměr střel byl dechberoucí - 0:139.


Pokud se něco nezmění, může stejný osud potkat za tři roky i hrdou Čínu. Ta ale dělá vše pro to, aby si na domácím turnaji neuřízla ostudu.  Mnoho hokejistů Kanady, kteří se nevešli do výběru javorového listu totiž šli hrát KHL do tamního Kunlunu. V klubu, ve kterém hraje i Andrej Šustr a Šimon Hrubec, mají vidinu zisku čínského pasu a možnosti hrát na turnaji pod pěti kruhy.


Je tak možné, že z hráčů, které vidí fanoušci v Česku, se na olympiádě představí naprosté minimum. Už teď je totiž jasné, že tento tým rozhodně konkurence schopný nebude. A tři roky tréninku na tom určitě nic nezmění.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Bergischer HC - SC Magdeburg

   18:25 20:20
   20:20

   Kolo pro život - Dobřichovice

   20:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (14)

   21:00

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

   21:15

   NHL: Boston Bruins - New York Rangers

   23:45

   Kitesports Insights & X - Project

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - FC Lorient

   16:55 18:55
   18:55

   NHL - akce měsíce

   19:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Toronto FC

   21:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - CF Montreal

   23:05

   Rychlá kola (5)

   23:35

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

Celý program