Jak se rozhodne?

Co bude s Procházkou dál? V cestě do UFC stojí RIZIN i Ryan Bader

Jiří Procházka s pásem pro šampiona organizace RIZIN
Zdroj: profimedia.cz
Jiří Procházka s pásem pro šampiona organizace RIZIN
Téma:
MMA

MMA zápasník Jiří „Denisa“ Procházka zvládl poslední den v roce 2019 obhájit titul v organizaci RIZIN. Japonská organizace české jedničce už nestačí. Předpokládá se nové působiště. Ve hře je Bellator i UFC, ale rozhodnutí nezáleží jen na českém samurajovi.

V Rizinu má bilanci 12-1 a v současnosti drží šňůru 10 vítězství. Naposledy prohrál v roce 2015 s Lawalem (21-10), kterého později v odvetě porazil a získal mistrovský titul v polotěžké váze (do 93 kg).

Od té doby má japonská organizace potíže Procházkovi domlouvat rovnocenné soupeře, což se potvrdilo i v posledním zápase, kde z UFC vyhozený dopingový hříšník C. B. Dolloway (17-10-0) podlehl už ve druhé minutě.
 

Zápas s Američanem byl pro Procházku (26-3-0) posledním stávajícího kontraktu. Podle serveru Fight Matrix je ve světovém žebříčku polotěžkých vah na 13. místě. Před ním jsou už jen ty největší jména současného MMA, a tak je na čase se s nimi střetnout v kleci.

Sám Procházka dříve v rozhovoru pro televizi Nova řekl, že by preferoval UFC. Nicméně i po rozloučení s RIZINEM jeho cestu japonská organizace ovlivní. Ta má do konce února právo spolurozhodovat o šampiónově budoucnosti a díky dobrým vztahům s BELLATOREM, bude tým Denisy muset jednat prvně s ním.

„Teď se řeší BELLATOR nebo UFC. Zatím se rozhoduju. Jsou tam dobré nabídky z obou stran,“ řekl Procházka pro server Czechfighters.

Americká organizace pravděpodobně nabídne vyšší odměnu než UFC, ale finanční stránka nerozhoduje. Pro českého samuraje je důležitější výkon, sportovní stránka a hloubka cesty, potvrdil jeho trenér v rozhovoru.

Pokud by se s BELLATOREM nedohodli, byla by volba jasná. Ale o další stižení se postaral dvojnásobný šampion Ryan Bader (27-5-1NC). Krátce po Procházkově vítězství ho vyzval na sociálních sítích: „Gratuluji. Bohužel se nám nepodařilo domluvit zápas v rámci organizace Rizin. Co to ale zkusit v kleci Bellatoru?“

Oba se měli střetnout při společném turnaji dvou organizací koncem roku 2019. Nicméně z jejich duelu sešlo kvůli rozdílným podmínkám. Nově hozená rukavice je pro Jiřího lákavou volbou. „V případě, že by přišla nabídka na jeden zápas v Bellatoru a rovnou o pás s Baderem, tak by nás to zajímalo,“ prozradil trenér Martin Karaivanov pro server Czechfighters.

Teoreticky by volný Procházka mohl zápasit i v České republice, ale jeho prioritou je poměřit se s těmi nejlepšími na světě, a to je možné jen v UFC.

Domácí fanoušci by se tak po Vémolovi, Peštovi, Pudilové a Muradovovi mohli dočkat dalšího zástupce. Zatím je jeho budoucnost nejistá, ale sedmadvacetiletého zápasníka určitě čekají v kariéře velké věci.

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program