Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Špatné období

Miliardový Bony bez smlouvy. Čeká na nabídku, trénuje ve čtvrté lize

Bony Wilfried
Zdroj: Profimedia

Pálil za Spartu, Swansea i slavný Manchester City, teď je ale miliardová posila Bony Wilfried nechtěným. Střelec z Pobřeží Slonoviny nemá smlouvu a tak trénuje s týmem až ze čtvrté ligy.

Ve Spartě byl téměř za boha. Fanoušci si afrického útočníka rychle zamilovali a když po dvou a půl sezonách opouštěl Letnou, tehdejší Gambrinus Liga přišla o jednoho z nejlepších hráčů.


Přes nizozemské Vitesse a Swansea se za miliardu korun přesunul do Manchesteru City. Za Citizens odehrál 36 ligových zápasů, od té doby šla Bonyho sláva k ledu. Následovalo angažmá ve Stoke, návrat do Swansea a vážné zranění kolene. Na rozehrání tak anglický klub posal svého hráče do Kataru.


Teď je Bony bez smlouvy a netrpělivě očekává nabídku prodloužení kontraktu se Swansea. Ta ale zatím nepřišla a tak se v kondici udržuje Wilfried díky individuálnímu plánu. A aby reprezentant Pobřeží Slonoviny nevypadl z herního rytmu, trénuje s týmem ze čtvrté ligy.


To potvrdil i manažer velšského Newportu County Michael Flynn. "Skvělé, že s námi Wilfried Bony trénuje. Je to profesionál, má vynikající morálku a kluci si od něj hodně vezmou,“ napsal na twitter.


Překvapivý přestup do čtvrté ligy se ale pravděpodobně nechystá. "Chci se vrátit do Premier League,“ nechal se slyšet nedávno Bony pro BBC. "Žiju na Ostrovech šest let, mám to tu rád, takže si promluvím s agentem a Premier League bude cíl. Mám na to, abych to dokázal,“ dodal třicetiletý fotbalista.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:00

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program