Špatné období

Miliardový Bony bez smlouvy. Čeká na nabídku, trénuje ve čtvrté lize

Bony Wilfried
Zdroj: Profimedia
Téma:

Pálil za Spartu, Swansea i slavný Manchester City, teď je ale miliardová posila Bony Wilfried nechtěným. Střelec z Pobřeží Slonoviny nemá smlouvu a tak trénuje s týmem až ze čtvrté ligy.

Ve Spartě byl téměř za boha. Fanoušci si afrického útočníka rychle zamilovali a když po dvou a půl sezonách opouštěl Letnou, tehdejší Gambrinus Liga přišla o jednoho z nejlepších hráčů.


Přes nizozemské Vitesse a Swansea se za miliardu korun přesunul do Manchesteru City. Za Citizens odehrál 36 ligových zápasů, od té doby šla Bonyho sláva k ledu. Následovalo angažmá ve Stoke, návrat do Swansea a vážné zranění kolene. Na rozehrání tak anglický klub posal svého hráče do Kataru.


Teď je Bony bez smlouvy a netrpělivě očekává nabídku prodloužení kontraktu se Swansea. Ta ale zatím nepřišla a tak se v kondici udržuje Wilfried díky individuálnímu plánu. A aby reprezentant Pobřeží Slonoviny nevypadl z herního rytmu, trénuje s týmem ze čtvrté ligy.


To potvrdil i manažer velšského Newportu County Michael Flynn. "Skvělé, že s námi Wilfried Bony trénuje. Je to profesionál, má vynikající morálku a kluci si od něj hodně vezmou,“ napsal na twitter.


Překvapivý přestup do čtvrté ligy se ale pravděpodobně nechystá. "Chci se vrátit do Premier League,“ nechal se slyšet nedávno Bony pro BBC. "Žiju na Ostrovech šest let, mám to tu rád, takže si promluvím s agentem a Premier League bude cíl. Mám na to, abych to dokázal,“ dodal třicetiletý fotbalista.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program