hledá angažmá

Clippers se loučí Docem Riversem. Odchází nejlepší kouč v historii klubu

Doc Rivers končí u Clippers
Zdroj: Profimedia
Doc Rivers končí jako trenér LA Clippers.
Richard Wagner
Richard Wagner
29.9. 2020 10:06
Téma:
NBA

Basketbalisté Los Angeles Clippers mění trenéra. Po sedmi letech na střídačce se loučí Doc Rivers. Zkušenému trenérovi zlomilo vaz vyřazení v sérii s Denverem, nad kterým jeho celek vedl již 3:1. Obě strany se spolu rozešly po vzájemné dohodě.

Rivers dokázal dovést tým jako jediný dvakrát k diviznímu prvenství, také zapsal rekordní počet výher (356) a s celkem také šest let v řadě vybojoval play-off, což se rovněž nikomu před ním nepovedlo. 

 

"Jsem Riversovi nesmírně vděčný. Doc byl úžasným koučem, neuvěřitelným reprezentantem a pilířem síly v bouřlivých dobách," řekl majitel Clippers Steve Ballmer, který také ocenil, že zkušený kouč položil základy k úspěšnému fungování celé organizace.

 

 

V právě dohrávaném ročníku přivedl Kawhiho Leonarda a Paula George, čímž Clippers pasoval do role adepta na zisk trofeje. Tým došel do konferenčního semifinále, které měl skvěle rozehrané, ale vedení 3:1 nakonec ztratil.

 

 

"Když jsem vzal práci u Clippers, bylo mým cílem udělat z něj vítězný tým. Většinu svých cílů jsem splnil, ale na všechny už nedosáhnu," komentoval Rivers na svém twitteru, kde také poděkoval týmu za skvělou spolupráci.

 

 

Rivers působí jako trenér v nejlepší basketbalové soutěži světa již dvacet let. Hned při své premiérové sezóně v Orlandu dostal ocenění pro trenéra roku. Coby kouč Bostonu jej v roce 2008 dovedl k celkovému prvenství.

 

 

Práce lodivoda u Clippers bude velice horkým zbožím. Kandidáty by měli být současní asistenti Tyronn Lue a Sam Cassell. Podle Riverse by měl důvěru dostat právě Cassell.

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   12:30 13:00
   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Magazín NBA Action (5)

   12:25 12:50
   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

Celý program