velký přehled

Cizinci v české lize: Kluby si mnou ruce, někdo ale klesl na pakatel!

Cizinci v české fotbalové lize
Zdroj: Profimedia
Téma:

V naší nejvyšší fotbalové soutěži běhá po hřištích stovky milionů korun a velký podíl na tom mají hráči z ciziny, kteří působí v tuzemských velkoklubech. Najdou se ale i tací, kteří naopak svým příchodem do Čech na fotbalovém trhu výrazně ztratili na ceně. Kteří hráči z ciziny se vyplatili a kteří naopak nestojí ani za zlámanou grešli, se podívejte v přehledu.

Když Sparta před třemi lety angažovala italského trenéra Andreu Stramaccioniho a ten si do klubu natahal hráče pomalu z celé Evropy, mnozí tušili, že to nebude fungovat. Nefungovalo a draze nakoupené zboží v podobě hráčů výrazně kleslo na ceně.

Jinou cestou se vydala pražská Slavia, která sice investovala, ale hráčům díky úspěšnému tažení z posledních let hodnota výrazně vzrostla.

GALERIE: Cizinci v české nejvyšší fotbalové soutěži

1
/
6
Zdroj: ČTK
Plzeň poslal do vedení z penalty Patrik Hrošovský

Nejzajímavější pohyb na trhu směrem vzhůru však zaznamenali hráči, které před příchodem do české ligy nikdo neznal, ale brzy za ně promluvily jejich výsledky. Asi nejlepším důkazem je mladoboleslavský Nikolaj Komličenko, který se stal s 28 góly králem střelců uplynulé sezony.

 Poznámka k tabulce: U jména hráče je v prvním sloupci uvedena jeho cena, za kterou ho klub koupil. Ve druhém sloupci je pak uvedena jeho aktuální hodnota na trhu (zdroj: Transfermarkt.de).

Za nejvybroušenější klenot by se tedy dal považovat plzeňský Patrik Hrošovský, který svými výkony navýšil svoji hodnotu osmnáctinásobně! 
 

Naopak za největší propadák by se dal považovat Tal Ben Haim ze Sparty, který na trhu degradoval o více než dvojnásobně.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:35 01:05

   Marathon des Gorges - Kayaking & Trailrunning

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

   03:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   04:00

   Laax Open

   04:35

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:15

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   01:15

   Ligue 1 Highlights (26)

   02:10

   UFC Reloaded (17)

   02:55

   UFC Reloaded (18)

   04:00

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   04:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program