mistrovství světa

Cítím, že bych mohl jezdit hodně vysoko, říká před MS Michal Novák

MIchal Novák
Zdroj: SLČR
Michal Novák
Skok Aleš
Aleš Skok
23.2. 2021 14:46

Už zítra začíná v německém Oberstdorfu mistrovství světa v klasickém lyžování. Mezi jednu z největších českých nadějí patří Michal Novák, který bude pomýšlet na nejvyšší příčky především ve sprintu. Jak se před šampionátem cítí a jak ho ovlivnily zrušené závody v Novém Městě na Moravě?

Michal Novák měl v posledních závodech Světového poháru skvělou formu. Však ve švédském Ulricehamnu získal hned dvě devátá místa.

 

"Poslední výsledky byly super. Je to obrovské povzbuzení. Hodně mě mrzelo, že to nevyšlo na bednu. Určitě bychom si to zasloužili. Doufám, že to vyjde teď na mistrovství světa. Ale je to pro nás velká vzpruha do přípravy i do dalších sezón," řekl ke svým výkonům Novák.

 

 

Ten měl o uplynulém víkendu jet v dalším díle Světového poháru v Novém Městě na Moravě, jenže závody byly zrušeny. Novák tak měl náhradní program a k závěrečné přípravě tak odjel do Ramsau.

 

"V Ramsau byly podmínky parádní. U nás i ve Skandinávii byla zima. V Ramsau panovalo jaro. Sice bylo málo sněhu, ale závodní tratě byly upravené. Měli jsme výborné podmínky pro závěrečnou přípravu," pochvaloval si.

 

Jak sám říká, cítí se před mistrovstvím světa v parádní formě.  "Cítím, že bych mohl být hodně vysoko. Nemám ale žádná konkrétní čísla. Chci ze sebe dostat všechno, co půjde."

 

 

Rodák z Karlových Varů se nejvíce těší na sprinty, i když ty se poběží klasickým způsobem a poslední výborné výsledky zajel v bruslení. "Na sprint se těším nejvíce. Mám vyrovnané obě techniky. I když ve skatu mám teď dvě devátá místa, tak myslím, že můžu dobře zajet i v klasice,“ zamýšlí se.

 

"Myslím si, že výkonnostně jdu nahoru. Což se ukazuje i na letošních výsledcích. Na posledním Světovém poháru jsem se cítil asi nejlíp v životě. Už jsem zjistil, co mi nejvíce sedí. Lépe si skládám tréninky a více jsem se zaměřil na trénink síly," popisuje své pocity 24letý závodník.

 

Závody Novák nejspíše odjede všechny, ale drobný otazník visí nad skiatlonem. "Měl bych odjet všechny závody, ale ještě spekulujeme, zda nevynecháme skiatlon. Ten je totiž den před sprintem. V těchto podmínkách to totiž může vzít ještě více sil než normálně. Uvidíme, jak se budu cítit a jakou budu mít formu," odhalil své plány na závěr.

 

Michal Novák společně s Luďkem Sellerem bojovali na posledním Světovém poháru o medaili do poslední chvíle:

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   13:25 15:05
   15:05

   ATP Tour 250: Open Sud de France

   17:00

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   17:20

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: New York Rangers - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Stade Brestois

   12:55 14:55
   14:55

   Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   16:50

   NBA - akce měsíce

   17:00

   Fotbal: Lille OSC - Racing Strasbourg

   18:55

   Ragby: Northampton Saints - Bath Rugby

   20:40

   Fotbal: Tipsport Malta Cup 2021 - Ohlédnutí

Celý program