Čistý hattrick! Takhle Matěj Vydra vystřílel postup Readingu

Matěj Vydra
Zdroj: Twitter
Matěj Vydra

Gól! Druhý! A nakonec hattrick! Matěj Vydra si v úterý užíval ovací. V dresu druholigového Readingu se trefil třikrát během druhé půle a zařídil postup svého týmu do 4. kola FA Cupu. Na ten večer prostě nezapomene.

Když odcházel z Watfordu do Readingu, asi nebyl moc nadšený. V týmu, kde pomohl k postupu do Premier League ale šanci nedostal. A tak přišel přesun do modrobílých barev.

Vydru nyní vede bývalý hráč Arsenalu Brian McDermott a nemůže si českého forvarda vynachválit. Rodák z Chotěboře se pomalu rozkoukává a ke dvěma druholigovým brankám nyní přidal parádní úlovek. Čistý hattrick se prostě počítá.

Reading přitom nezačal vůbec dobře, už po 20 minutách prohrával 0:2. "To opravdu nebylo dobré. Prostě jsme nebyli na hřišti. Věděli jsme, že musíme být lepší než v těch prvních 20 minutách," říkal Brian McDermott po zápase.

Ve druhé půli mu udělal radost právě Matěj Vydra. Jeho góly otočily skóre a trenér se mohl culit. "Jen jsem mu řekl, ať hraje s úsměvem. Jestliže nedá šanci, tak koho to zajímá. Prostě musí pokračovat v tom, co dělá," říká trenér Readingu.

V dalším kole Matěje Vydru a spol. čeká Walsall. Už teď je ale pro Reading postup mezi 32 nejlepších týmů slušným úspěchem.

FA Cup můžete sledovat i na stanicích NOVA Sport. Ve středu od 20:45 vysílá NOVA Sport 1 šlágr Leicester - Tottenham Hotspur, ve 21:00 začne na NOVA Sport 2 duel Liverpool - Exeter.