Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

galerie poslední zápas

Čisté konto na závěr! Gólman Blažek se loučil s kariérou

Zdroj: TV Nova

Brankář Jaromír Blažek definitivně uzavřel svou aktivní fotbalovou kariéru. Úspěšný brankář uspořádal rozlučkový večer na Letné, kam dorazilo 6 tisíc lidí a na trávníku se to hemžilo bývalými reprezentanty!

Na jedné straně sparťané, Řepka, Novotný nebo Poborský, na straně druhé úhlavní nepřátelé jako slávisti Šmicer, Kuka nebo bývalý baníkovec Baroš. Blažek si ale zachytal za oba týmy, po jednom poločase za každý.

 

Z vítězství 3:2 se nakonec radoval celek Bláža All Stars. Jaromír Blažek celý zápas držel nulu, sebral šanci dokonce i nejlepšímu reprezentačnímu střelci Janu Kollerovi, který během jednadevadesáti zápasů v národním dresu nastřílel pětapadesát gólů.

 

18

Galerie: Jaromír Blažek se loučil s kariérou

Jaromír Blažek

Hodnocení:

 

Blažek dostal góly pouze v přestávce z penalt, které proměnili třeba herec David Novotný nebo bývalý hokejový brankář Petr Bříza. Výtěžek ze vstupného putuje na charitu.

 

 

Brněnský rodák načal svou kariéru v dospělém fotbale v pražské Slavii, s níž se v šestadevadesátém roce radoval i ze zisku mistrovského titulu. Další kariéru pak spojil se slávistickým vršovickým konkurentem Bohemians a především se Spartou, kde působil v letech 2000 - 2007 s krátkou přestávkou, když hostoval v Příbrami.

 

V roce 2007 se dočkal vytouženého zahraničního angažmá, když zamířil do Norimberku. Po roce se ale vrátil zpět do Sparty, kde se opět prosadil do základní sestavy. Po zranění s rumunskou Vasluí však ze sestavy vypadl a od roku 2011 oblékal dres Jihlavy, kde loni v květnu ukončil aktivní kariéru coby nejstarší hráč v historii české ligy ve věku 42 let a pět měsíců.

 

Jaromír Blažek si zachytal i za reprezentaci. Celkem nastoupil do čtrnácti utkání. Zúčastnil se tří mistrovství Evropy a jednoho světového šampionátu.
 

TV Nova

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program