Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

statistika premier league

Čísla mluví jasně: Odchod Čecha Chelsea zdrtil, nástupci propadli!

Petr Čech a Thibaut Courtois
Zdroj: Profimedia

Že londýnská Chelsea odchodem Petra Čecha hodně utrpěla, začínalo být jasné velmi záhy. Až teď, když statistici zveřejnili konkrétní čísla, je však vidět, jak klubu ze Stamford Bridge český gólman chyběl. Jeho nástupci totiž ani zdaleka v Čechových stopách jít nedokázali.

Zlatá rukavice za nejvíce (16) čistých kont v Premier League vs. dvě červené karty a pět vychytaných nul. I tak se dá shrnout bilance dvou někdejších parťáků v Chelsea. Ty první údaje však patří Petru Čechovi, kterého se před minulou sezónou na Stamford Bridge zbavili a pustili ho do kabiny městského rivala. Petr Čech se v Arsenalu okamžitě prosadil a je to z velké části jeho zásluha, že "Gunners" dosáhli v Premier League na nejlepší umístění v posledních deseti letech. Gólmanská jednička k tomu přispěla například i tímto fantastickým zákrokem či mnoha dalšími.


 

To Thibaut Courtois, který právě Čecha v Chelsea z brány vytlačil a po jeho odchodu na Emirates Stadium se stal jedničkou, může o podobných číslech jenom snít. Je sice pravdou, že jeho sezónu skoro na tři měsíce přerušilo zranění menisku, ani v tom zbytku si ale nepočínal zrovna přesvědčivě. Čistým kontem obohatil svoje statistiky pouze pětkrát a navíc hned dvakrát vyfasoval červenou kartu. Hned v prvním kole proti Swansea, podruhé pak v půlce dubna proti Manchesteri City.


 

Pokud by vám právě z důvodu četných absencí belgické reprezentační jedničky přišly statistiky nevypovídající, další čísla, která zveřejnil web goal.com, už mluví za vše. Zatímco Petr Čech inkasoval branku jen každých 99 minut, Courtois musel lovit míč ze sítě průměrně každých sedmdesát minut. Další z gólmanů Chelsea, Asmir Begovic, dostal v sedmnácti utkáních čtyřiadvacet gólů, průměrně jeden za 58 minut.


 

Není se co divit, že řada fanoušků Chelsea volá po návratu Petra Čecha do Chelsea. A možná se ho i dočkají. Guus Hiddink sice skončil v pozici manažera, kde ho střídá Antonio Conte, u týmu ale zůstává jako poradce a jedním z jeho hlavních cílů je vrátit na Stamford Bridge klubové legendy Didiera Drogbu nebo právě Petra Čecha. Sice až po skončení kariéry například na post skauta, nicméně kdo jiný by mohl najít Čechova nástupce než právě sám český reprezentační gólman. Zatím se to Blues příliš nedaří...
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:05 01:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   01:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program