Píší historii

Čirá radost! Takhle basketbalisté oslavili postup do čtvrtfinále MS!

Čeští basketbalisté sice na mistrovství světa v Číně podlehli řeckému týmu 77:84, ale přesto díky výhře Američanů 89:73 nad Brazilci, postoupili do čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga tak útočí na historicky nejlepší výsledek v historii. V roce 1970 tehdy československý tým dosáhl na světovém šampionátu na šesté místo.

„Pohádka pokračuje, možná po dalším zápase. Odevzdali jsme na hřišti všechno, co jsme mohli,“ komentoval Ondřej Balvín bezprostředně po zápase s Řeckem. To ještě netušil, že se bude za nedlouho radovat.

Řekové vlétli do zápasu agresivněji a hned se ujali vedení. Čeští hráči tak museli zabrat, aby se dostali co nejrychleji do hry.

„Chtěli jsme to vyřešit hned v prvních minutách v útoku, ale to na Řeky nešlo, protože když jim o něco jde, tak vytváří ohromný tlak na míč,“ řekl Jaromír Bohačík.

Trenér Ronen Ginzburg věřil stejně jako hráči ve čtvrtfinálový postup: „Opět jsme hráli proti skvělému týmu, udělali jsme některé taktické chyby a nakonec zvítězili Řekové. Nemám však pochyb o svých hráčích, každý zápas předvádí více a více. Bojují jako lvi. Chtějí vyhrát a to z nich dělá skvělé basketbalisty.“

Ani Tomáš Satoranský nešetřil chválou, jak nad fanoušky, tak nad spoluhráči. „Určitě tu podporu vnímáme a myslím si, že má neskutečný vliv na naše sebevědomí. Boči (Bohačík) ukázal, jaký je to pán hráč, když trefil takhle těžký střely. V minulosti bychom se určitě v takovém zápase položili, ale ukázali jsme, že tam to sebevědomí je. Jsem hrdý, že to tým ustál.“

Ve čtvrtfinále se Češi na palubovce utkají s hráči z Austrálie, kteří porazili výběr z Francie. „Dopřejeme si další ranní led a cestu do Šanghaje,“ těší se na další pokračování turnajem Jaromír Bohačík.

Čeští basketbalisté, kteří vstoupili na světový šampionát jako outsideři, mohou díky skvělým výkonům rázem snít i o olympiádě. K tomu jim stačí porazit Austrálii. „Je pravda, že pár měsíců zpátky o olympiádě snil jen Tomáš, ale teď už máme, doufám, zajištěnou kvalifikaci a mně by se v Tokiu moc líbilo,“ smál se Bohačík.

Čtvrtfinálový zápas čeká české basketbalisty ve středu 11. 9. od 15 hodin.
 

ala TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:45 21:00

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program