Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Píší historii

Čirá radost! Takhle basketbalisté oslavili postup do čtvrtfinále MS!

Čeští basketbalisté sice na mistrovství světa v Číně podlehli řeckému týmu 77:84, ale přesto díky výhře Američanů 89:73 nad Brazilci, postoupili do čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga tak útočí na historicky nejlepší výsledek v historii. V roce 1970 tehdy československý tým dosáhl na světovém šampionátu na šesté místo.

„Pohádka pokračuje, možná po dalším zápase. Odevzdali jsme na hřišti všechno, co jsme mohli,“ komentoval Ondřej Balvín bezprostředně po zápase s Řeckem. To ještě netušil, že se bude za nedlouho radovat.

Řekové vlétli do zápasu agresivněji a hned se ujali vedení. Čeští hráči tak museli zabrat, aby se dostali co nejrychleji do hry.

„Chtěli jsme to vyřešit hned v prvních minutách v útoku, ale to na Řeky nešlo, protože když jim o něco jde, tak vytváří ohromný tlak na míč,“ řekl Jaromír Bohačík.

Trenér Ronen Ginzburg věřil stejně jako hráči ve čtvrtfinálový postup: „Opět jsme hráli proti skvělému týmu, udělali jsme některé taktické chyby a nakonec zvítězili Řekové. Nemám však pochyb o svých hráčích, každý zápas předvádí více a více. Bojují jako lvi. Chtějí vyhrát a to z nich dělá skvělé basketbalisty.“

Ani Tomáš Satoranský nešetřil chválou, jak nad fanoušky, tak nad spoluhráči. „Určitě tu podporu vnímáme a myslím si, že má neskutečný vliv na naše sebevědomí. Boči (Bohačík) ukázal, jaký je to pán hráč, když trefil takhle těžký střely. V minulosti bychom se určitě v takovém zápase položili, ale ukázali jsme, že tam to sebevědomí je. Jsem hrdý, že to tým ustál.“

Ve čtvrtfinále se Češi na palubovce utkají s hráči z Austrálie, kteří porazili výběr z Francie. „Dopřejeme si další ranní led a cestu do Šanghaje,“ těší se na další pokračování turnajem Jaromír Bohačík.

Čeští basketbalisté, kteří vstoupili na světový šampionát jako outsideři, mohou díky skvělým výkonům rázem snít i o olympiádě. K tomu jim stačí porazit Austrálii. „Je pravda, že pár měsíců zpátky o olympiádě snil jen Tomáš, ale teď už máme, doufám, zajištěnou kvalifikaci a mně by se v Tokiu moc líbilo,“ smál se Bohačík.

Čtvrtfinálový zápas čeká české basketbalisty ve středu 11. 9. od 15 hodin.
 

ala TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program