Zásadní informace

Odchod Číňanů ze Slavie je prý na spadnutí! Představitelé klubu to vědí

Sinobo Stadium a Jaroslav Tvrdík
Zdroj: profimedia.cz/koláž tn.cz
Sinobo Stadium a Jaroslav Tvrdík

Přísun čínských peněz do fotbalové Slavie zřejmě opravdu skončí. Server neovlivni.cz píše, že Sinobo Group, která pražský velkoklub vlastní už skoro rok, už nebude Sešívané financovat. Navíc o úmyslu odejít už čínská společnost nejvyšší představitelé Slavie informovala již před několika týdny.

Jde o zásadní krok. Budou stále do Edenu proudit čínské finanční injekce nebo ne? Podle nejnovějších informací to vypadá, že tato spolupráce během několika týdnů skončí. A zřejmě to není kvůli tomu, že hlavní město Praha chce vypovědět sesterskou smlouvu s Pekingem, což už odhlasovali pražští radní.

„Investice, které byly spojeny s původním vlastníkem Slavie, firmou CEFC, v České republice končí. Původně šlo o politické rozhodnutí čínské vlády, že skrze čínské státní firmy se tu zalepí finanční díry vzniklé po zatčení majitele CEFC Jie Ťien-minga. S tím už je ale konec, hrozba skandálu byla z jejich pohledu zažehnaná,“ uvedl zdroj obeznámený s postojem čínské firmy pro neovlivni.cz.

„Od začátku bylo jasné, že jde jen o dočasné řešení,” dodal zdroj.

Skandál se týkal toho, že v únoru 2018 byl Jie Ťien-ming, zvláštní ekonomický poradce prezidenta Zemana, v Číně zatčen a vyslýchán. Podle sinologů "ztratil důvěru čínského prezidenta". Ten si prý pak nepřál, aby zatčení mělo negativní dopad na Zemana a nařídil, aby aktiva CEFC v Česku převzal státní CITIC.


U Slavie tak došlo k tomu, že se jejím majitelem stala společnost Sinobo Group, což je klient CITIC.
 


 

Minulý týden už o odchodu Sinobo Group hovořil i prezident Zeman, předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík na to reagoval takto: „Prezident ČR pan Miloš Zeman označil Slavii za nejúspěšnější čínskou investice v České republice a dodal, že obdivuje vzestup klubu a jeho úspěchy. Děkuji za jeho ocenění a podporu. Věřím, že se na tomto hodnocení ani v budoucnu nic nezmění.”

V minulých dnech se v médiích objevily spekulace, že by čínskou společnost měla ve financování Slavie nahradit katarská Qatar Airlines.

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:35

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

   12:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

Celý Program