Do Asie nechtějí

Cíle stranou, tady jde o zdraví. Strach z koronaviru zastavil rozjetou cestu

Miroslav Konôpka se svým týmem vzdal boj o Le Mans kvůli koronaviru
Zdroj: Profimedia
Téma:

Snad do všech oblastí lidského života zasahuje smrtící koronavirus. Výjimkou není ani sport. Někteří závodníci se dokonce z hrozby před případnou nákazou vzdávají vrcholových akcí. Jako například slovenský automobilový závodník Miroslav Konôpka.

Patří mezi průkopníky „východní cesty“, která vede do startovního roštu legendárního závodu 24 hodin Le Mans. Populární vytrvalostní okruhový závod patří ke špičce motoristického sportu.

 

Dostat se na start je snem mnoha motoristů a účast na něm se bere jako jedna z největších prestiží. Cest vede několik. Konôpka zvolil tu trochu jednodušší, která vede přes závodní okruhy v Asii. Jenže jen sportovní úspěch není vše.

 

Koronavirus se šíří po asijském kontinentu závratnou rychlostí a ačkoliv pořadatelé tamních závodů ubezpečují, že mají vše ohledně viru pod kontrolou, obavy v týmu ARC Bratislava i tak přetrvávají.

 

„Jsme mezinárodní tým složený ze sedmi národností. Všichni velmi pozorně sledujeme situaci s koronavirem v Asii. Právě Thajsko je po Číně druhou nejvíc zasaženou oblastí. Našim inženýrům se zdá riziko návštěvy těchto zemí v dané situaci jako nepřiměřené,“ řekl jednapadesátiletý motorista slovenskému webu teraz.sk.

 

„Vícero členů týmu nechtělo do zasažených oblastí odletět. Proto jsme byli po zvážení všech rizik nuceni naši účast na asijské sérii Le Mans ukončit. Přeci jen, zdraví je přednější,“ dodává dále Konôpka, jenž se svým týmem dojezdí ročník v Evropě i za cenu ztráty možnosti kvalifikace na slavný vytrvalostní podnik.

 

Bratislavský tým ale není jediný, který v Malajsii chyběl. Na start se nepostavily další čtyři posádky, které rovněž vyjádřily obavy. Poslední závod se má jet právě v Thajsku. Tedy pokud nezasáhnou činitelé a z obavy před virem měření sil nezruší.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program