nhl noční zápasy

Chytil se připomněl gólem, Rittich pomohl k vysoké výhře Calgary!

Filip Chytil

Filip Chytil se po dlouhých 22 zápasech bez gólu radoval z trefy do sítě New Jersey. Ani gól českého útočníka však nezabránil prohře New York Rangers 2:4. Brankář David Rittich pomohl třiadvaceti zákroky k vysoké výhře Calgary 7:2 nad Los Angeles.

Devatenáctiletý Chytil čekal na gól od 6. února, kdy přispěl k vítězství nad Bostonem 4:3 po samostatných nájezdech. Od té doby si připsal tři asistence. Na ledě Devils v 37. minutě v přesilové hře vyrovnal z dorážky po střele Vinniho Lettieriho na 2:2 a za svůj výkon byl zvolen třetí hvězdou utkání.

Gól Filipa Chytila do sítě Devils VIDEO:

Třiadvacetiletý Vrána svou 24. brankou v sezoně v 58. minutě snížil na 3:4. Před odkrytou branku mu předložil puk T.J. Oshie. Ztrátu už se ale obhájci Stanleyova poháru smazat nepodařilo a Capitals tak promarnili možnost, aby si definitivě zajistili triumf v Metropolitní divizi.

Palát bodoval poprvé po čtyřech zápasech. V 57. minutě asistoval u branky kapitána Stevena Stamkose, který dovršil v Ottawě vítězství 5:2. Tampa Bay tak dosáhla na hranici 60 výher jako třetí tým v historii. Vyrovnala výkon Montrealu z ročníku 1976/77 a ve zbývajících třech duelech ještě může útočit na rekordních 62 vítězství, na které dosáhl Detroit v ročníku 1995/96.