Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

drama the championship

Chystá se velký návrat? Kapitán Terry míří zpět do Premier League!

John Terry
Zdroj: Profimedia
John Terry

Aston Villa uhrála doma bezbrankovou remízu s Middlesbrough a díky venkovní výhře 1:0 si tak 26. května zahraje o postup do Premier League. Po dvou letech by se tak slavný klub mohl opět vrátit do hlavní soutěže. A nejen ten, ale i ikonický stoper John Terry!

Terry minulý rok právě Premier League po dlouhých 17 letech opustil, v dresu Chelsea už na něj nezbylo místo. Jenže nyní tenhle stoper ukazuje, že stále má co nabídnout. Tým z Birminghamu měl díky Terrymu třetí nejlepší obranu soutěže.


26.5.1982 je datum, kdy Aston Villa vyhrála dnešní Ligu mistrů. Přesně 36 let na to Aston Villa před sebou další důležitý úkol a to porazit ve Wembley Fulham a dostat se tak zpět do Premier league. Pokud by se to Aston Ville povedlo polepšila by si i finančně. Výhra znamená 175 milionů liber do týmové kasy.


A samozřejmě u toho nebude chybět ten nejzkušenější John Terry. Pro ně ho by to byl určitě velký návrat.


"Stále mám chuť a samozřejmě jsem hladový, každopádně pro tuto chvíli chci co nejlépe zakončit sezonu. Mým cílem před začátkem sezony byl postup. Stačí udělat poslední kroky a jsme tam, mně to pak může usnadnit další rozhodování," prohlásil Terry před začátkem play-off.
 

Za Aston Villu nastoupil ke 34 zápasům a vstřelil 1 gól a obdržel 2 žluté karty. Nyní ho však v roli kapitána mužstva čeká poslední krok k tomu, aby s týmem vybojoval postup. Výhra by také pomohla Johnymu se rozhodnout kam povedou jeho kroky po sezóně.


"Chelsea bude navždy mým klubem, o tom není pochyb, ale od příchodu do Aston Villy jsem klubu dal vše a fanoušci mě přijali skvěle. Přivítali mě s otevřenou náručí a rád si myslím, že jsem jim vše oplatil výkony na hřišti. Do této chvíle se jedná o báječné dobrodružství a já jsem si ho užil. V létě se určitě rozhodnu správně," pokračoval.

 

ads TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program