novasport smlouva na 7 let

Chystá se megasmlouva? Na Floridě chtějí, aby Jágr hrál do 50!

Jaromír Jágr
Zdroj: profimedia.cz

Jaromír Jágr zřejmě jen tak do hokejového důchodu nepůjde. Výkonný ředitel hokejistů Floridy Peter Luukko s Jágrem rozhodně počítá a na tiskové konferenci dokonce uvedl, že jeho cílem je udržet "osmašedesátku" v týmu dalších sedm let!

Pozor, tady přestává veškerá legrace! Pravda, Jágr opakovaně avizoval, že plánuje hrát hokej do padesáti. „Hokej miluju. Navíc chci mít co nejkratší období mezi koncem kariéry a smrtí,“ tasil se nedávno s originální hláškou.


Jasně, pořád je to dříč, který je na ledě vidět. Přesto mnozí pochybovali. Slavná »68« nechce být v týmu jen do počtu a vydržet v NHL ve formě až do padesáti přece jen vypadá jako utopie.

 
Jenže u Panterů si evidentně myslí opak! Tým dirigovaný Jágrem exceluje, vyhrál sedmkrát v řadě a na slunné Floridě se na hokej hrne do hlediště o tisícovky fandů více. „Zažíváme teď pěkně vzrušující období, lidé jsou hokejem pobláznění,“ jásal výkonný ředitel klubu Peter Luukko.


Když dostal otázku, zda už tedy klub začal vyjednávat s Jágrem o dalším ročním prodloužení smlouvy, tazatele zpražil pohledem: „My tady Jágra nechceme mít jen příští rok, ale dalších sedm let!


Že by se pro českou ikonu připravovala megasmlouva? Jednu takovou podepsal v létě 2001, kdy se Washingtonu upsal na 7 let za 77 milionů dolarů, nyní ale preferuje roční kontrakty. „Nechci být na obtíž a sedět na lavičce, to je pak pro všechny strany nepříjemné. Proto podepisuji vždy jen na rok,“ vysvětlil. Blíží se dramatická změna?

 

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   Magazín Evropské ligy (6)

   01:50

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

Celý Program