Hokej Souboj legend

Vy Jágra? Tak my Nedvěda! Duel Benátek s Kladnem dostává grády

Petr Nedvěd a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Petr Nedvěd a Jaromír Jágr

Když se včera večer stal definitivním přesun Jaromíra Jágra do rodného Kladna, dalo se předpokládat, že z druhé hokejové ligy rázem bude nejsledovanější sportovní soutěž na českém území. Ale tohle jistě předčí i ty nejdivočejší sny! Pokud Jágr opravdu nastoupí už v sobotním zápase proti Benátkám, soupeřem mu bude další veterán z NHL, Petr Nedvěd.

Běžně utkání WSM Ligy nepřitahuje velkou pozornost hokejových fanoušků a médií. Na stadionu většinou mrzne několik stovek fanoušků a o výsledku se pak lze dočíst maximálně v krátké textové zprávě.

Jenže pokud do zápasu naskočí legendární číslo 68, všechno se rázem mění. Benátky nad Jizerou, se kterými budou v sobotu kladenští Rytíři hrát, nejdříve oznámili, že chystají utkání v důvodu velkého zájmu fanoušků přesunout do liberecké arény.


Teď vypustili do éteru další senzační zprávu. Pokud Jágr opravdu nastoupí, dres Benátek na sebe navlékne ještě o dva měsíce starší Petr Nedvěd.
 

„Myslím, že tuto informaci potvrdit mohu. Pokud se bude hrát v Liberci, tak za nás skutečně Petr Nedvěd nastoupí. Chceme duel trochu okořenit, Petr je liberecký rodák, ikona, přiláká další fanoušky, takže proto tento krok,“ řekl pro Lidovky.cz Jan Slivka, sportovní ředitel HC Benátky na Jizerou.

 

Benátky se chystají udělat z utkání velkou show, ale vše záleží na druhém nejproduktivnějším hráči historie NHL. „Benátky požádaly náš klub, abychom souhlasili s přesunem zápasu do Liberce. My to budeme moci potvrdit až zítra (ve středu, pozn. red.) a musí o tom rozhodnout sám Jaromír. Je to jeho rozhodnutí a my na něj s ním počkáme,“ pravil webu Lidových novin tiskový mluvčí kladenského týmu Vít Heral.


Kariéry Jágra a Nedvěda v NHL se protínaly, po dlouhých sedmnáct let se v ní oba potkávali jako soupeři či spoluhráči. Společně ještě po svých 42. narozeninách hráli za národní tým na Olympijských hrách v Soči 2014.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 21:30 21:45

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

   01:35

   NBA: Toronto Raptors - Houston Rockets

Celý Program