Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

slova teprve začala

Chyby? Snad budu mít čas se to doučit, říkala Ledecká po sjezdu

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Ester Ledecká opět potvrdila, že se může směle řadit mezi světovou špičku mezi lyžařkami. Ač se v sezoně více věnuje snowboardu, dokázala i při finále Světového poháru ve sjezdu držet krok s konkurencí.

Čtyři dny poté, co si na snowboardu zajistila velký křišťálový glóbus za paralelní disciplíny, nazula poprvé od senzačního olympijského triumfu v super-G lyže.


"Spokojená jsem moc. Měla jsem radost, že jsem se sem vůbec dostala, protože to bylo natěsno," uvedla Ledecká, která se do finále dostala po pouhých třech sjezdech v sezoně. "A bylo to super. V jízdě byly bohužel trošku chybičky, ale to snad budu mít čas se doučit. Mám radost, že jsem si mohla zajet na tomhle kopci," řekla dvojnásobná olympijská šampionka.


Jedenácté místo je ale jejím druhým nejlepším výsledkem ve sjezdu. Lépe si vedla jen v prosinci v kanadském Lake Louise, kde skončila sedmá. V hodnocení disciplíny jí patří 22. příčka a má zaručenou výhodnou pozici pro příští sezonu.


Za sebou nechala například rakouskou hvězdu Annu Veithovou či Norku Ragnhild Mowinckelovou, stříbrnou olympijskou medailistku ve sjezdu z Pchjongčchangu.


"Jsem rád, že to zvládla do patnáctky, přestože udělala tři poměrně zásadní chyby. Ona může vyhrát, ale musí předvést perfektní jízdu a dneska to perfektní jízda nebyla. Jedenácté místo je samozřejmě super," řekl trenér Tomáš Bank.


V drobném sněžení vyhrála časem 55,65 sekundy Lindsay Vonnová a svou rekordní bilanci rozšířila o 82. triumf v SP.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program