Fotbal Český skandál

Chyboval ten černoch, řekl trenér Petržela. Teď je u hráčů za rasistu!

Vlastimil Petržela
Zdroj: Profimedia/ČTK
Téma:

Včerejší zápas 21. kola mezi Zlínem a Plzní rozhodl jediný gól. Dal ho Daniel Kolář, díky kterému Viktoria vyhrála na zlínské Letné 1:0. Podle trenéra domácího týmu Vlastimila Petržely prohrál Fastav po chybě Jonathana Bijiminea, který hrál za Zlín svůj první zápas. Jenže tato kritika má dohru. Může za to vybraný slovník zlínského kouče.

V zápase Zlína a Plzně padl jediný gól. Šlo mu nějak zabránit? „No jasně, tam byla hrubá chyba toho černocha,“ řekl po zápase trenér Zlína Vlastimil Petržela pro O2 sport. Ten narážel na chybu svého svěřence - debutanta Jonathana Bijiminea (na obrázku níže). A skandál byl na světě.

 

 

V českých klubech hraje více fotbalistů tmavé pleti. Ti výrok Petržely samozřejmě postřehli a vůbec se jim nelíbil. „Jsem opravdu zklamaný. Jak může trenér říct o hráči, že je negr?“ napsal na svůj instagram tahoun Opavy Joel Ngandu Kayamba. „Miluji Česko a miluji bílé lidi, nemám s nimi žádný problém. Musíme ale zastavit rasismus na fotbalových kolbištích,“ dodal.

 

 

Podle twitterového účtu Fotbalový Insider se proti výroku Petržely ohradil i zlínský Ibrahim Traoré, kterému se nemělo líbit, jak kouč Fastavu nazval spoluhráče Bijiminea. Je tak možné, že se začnou ozývat i další hráči. Na jednu stranu by si nový trenér Zlína měl pamatovat jména svých svěřenců, na stranu druhou si to možná někteří špatně přeložili. Někdy je zkrátka lepší, kontrolovat si svůj slovník.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program