Nejlepší hráč fifa

FIFA je světu pro smích: Chybí Messi i mistr světa Griezmann

Téma:

Ani Messi, ani Griezmann? Nominace na vítěze ankety o nejlepšího hráče podle FIFA po světě vyvolává mnoho vášnivých debat. V nejlepší trojici po dvanácti letech chybí Lionel Messi a překvapivě i Antoine Griezmann, který vloni vyhrál téměř vše, co mohl.

O cenu BEST bude usilovat někdo z trojice Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah a Luka Modrič. Na sociálních sítích se okamžitě objevily stovky protestů a otázek, kde je Messi nebo Antoine Griezman. A je nutné podotknout, že pravděpodobně oprávněně.


"Messi v roce 2018: Nejvíce gólů, nejvíce asistencí, nejvíce vytvořených šancí, nejvícekrát muž zápasu, nejvíce přímých kopů, nejlepší hráč La Ligy, Zlatá kopačka, vítěz La Ligy, Copa del rey, i Španělského poháru. Gratuluji FIFA," sečetl jeden z fanoušků úspěchy Lionela Messiho v minulé sezóně a ironicky pogratuloval organizaci, která celou anketu vede.


Ano, Lionel Messi toho vyhrál více, než celá trojice nominovaných dohromady. Jeho jediný soupeř minulých let Cristiano Ronaldo ovládl s Realem Madrid Ligu mistrů. V týmu byl i Luka Modrič, který za nominaci ale vděčí především skvělým výkonům na mistrovství světa, kde dotáhl Chorvatskou reprezentaci až do finále.


Díky tomu, že se světový šampionát konal v létě, mluví se teď především o Modričovi, který se stal nejlepším hráčem MS a nedávno získal i cenu pro nejlepšího fotbalistu UEFA.

 

 V průběhu sezony se ale nejvíce z této trojice mluvilo o egyptské kometě Mohamedu Salahovi. Ten v dresu Liverpoolu vstřelil 32 gólů v Premier League a dalších 11 jich přidal v Lize mistrů. ALE nedokázal vyhrát žádnou trofej.


V této oblasti je snad nejzasvěcenější Antoine Griezmann, který v nejlepší trojici nepochopitelně chybí. "OK, smířím se s tím, že ve výběru není Messi, ale Griezmann? Vždyť vyhrál téměř všechno důležité," diví se na twitteru jeden z nespokojených fanoušků.


A má pravdu. S Atléticem Madrid zvedl nad hlavu pohár UEFA, v Superpoháru UEFA porazil městského rivala a získal i tu nejdůležitější trofej v kariéře jakéhokoliv hráče. Trofej pro mistra světa. A jak v Atléticu, tak v reprezentaci je jeden z nejdůležitějších hráčů, ne li ten úplně nejdůležitější.

 

 


"Žádná slova nejsou nutná," zveřejnilo Atlético fotku svého nejlepšího hráče se všemi třemi trofejemi. Nejspíše mají pravdu. Kdy jindy by měl francouzský kanonýr vyhrát populární individuální trofej, než letos? A i když není anketa o nejlepšího hráče FIFA tak prestižní, jako Zlatý míč, určitou sledovanost má a pofidérní nominace na letošní ročník ji v oblíbenosti rozhodně moc nepřidá.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční 24. září v Londýně.

Všechny nominace:

Nejlepší hráč  Ronaldo, Salah, Modrič
Nejlepší hráčka Hegeberg, Maroszan, Marta
Cena pro fanoušky Sebastian Carrera, fanoušci Japonska a Senegalu, fanoušci Peru
Trenér roku Dalič, Zidane, Decschamps
Trenérka roku Pedros, Takakura, Wiegman
Nejlepší brankář Courtois, Lloris, Schmeichel
Puskás award- nejhezčí gól Bale, Cheryshev, Christodoulopoulos, Ronaldo, De Arrascaeta, McGree, Messi, Pavard, Quaresma, Salah

 

 

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program