Aktualizováno 4.11. 2018 11:46
video UFC 230

Chyba rozhodčího: Bojovníka nutil dobít soupeře v bezvědomí

Ozdobou galavečera UFC 230 byl bezesporu zápas mezi Brazilcem Ronaldem Souzou a Američanem Chrisem Weidmanem. Američan vyhrával, ale Brazilec s přezdívkou Jacaré (krokodýl) dokázal nakonec svého soupeře ukončit. Zápas byl ale poznamenán špatnou prací rozhodčího, který neukončil zápas včas.

Jeden z momentů, který se fanouškům na UFC 230 příliš nelíbil, přišel na konci předposledního zápasu. Brazilec Jacaré parádně trefil svého soupeře Weidmana do spánku a bylo jasné, že je po zápase. Viděli to všichni, snad kromě rozhodčího Dana Miragliotty.

 

Sudí místo aby zápas ihned odmával kvůli knockoutu, tak ještě chtěl dát „šanci“ Weidmanovi, aby se vrátil do zápasu. Ten byl ale po tvrdém úderu totálně dezorientovaný a jen se snažil chytit Jacarého za nohu.

 

 

Vítězný Brazilec prokázal obrovského sportovního ducha. Viditelně otřeseného soupeře na zemi už nechtěl dobíjet a začal se otáčet na rozhodčího, aby zápas ukončil. Ten se k tomu ale neměl, Jacaré tak byl nucen přidat ještě tři údery do zničeného soupeře na zemi. Viditelně se mu to ale nelíbilo a na rozhodčího vrhal opravdu zlé pohledy.

 

Po třech Jacarého „kladívkách“ sudí Miragliotta zápas opravdu ukončil, v tu dobu už ale bylo opravdu pozdě. Jacaré se po ukončení zápasu znovu otáčel na rozhodčího a bylo jasné, že nechápe, proč ho ten nutí ještě dávat další údery do ležícího soupeře, který byl prakticky v bezvědomí.

 

 

Pro Weidmana šlo o zdrcující porážku. Hrdý Američan se dlouhodobě pohybuje v TOP 5 střední váhy, ale tato prohra ho z elitní společnosti zcela jistě vyřadí. Američan má sice zajímavý rekord 14-4, v posledních pěti zápasech ale připsal pět porážek a jen jedno jediné vítězství.

 

To Brazilec Souza si vylepšil rekord na 26-6, z posledních pěti zápasů připsal tři vítězství a pravděpodobně ho čeká souboj o titul šampiona střední váhy. V něm by měl vyzvat vítěze zápasu Robert Whittaker vs. Kelvin Gastelum.

Štěpán Hrubý TN.cz