Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video kapitán a jeho rozpaky

Chvat na Salaha? Fotbal zavírá oči a Ramos ho nepoužil poprvé

Sergio Ramos
Zdroj: Profimedia
Sergio Ramos

Sergio Ramos slaví. Potřetí za sebou zdvihal nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů. To se předtím poštěstilo jen legendárnímu Franzi Beckenbauerovi z Bayernu Mnichov. Něco ale tenhle parádní kousek kalí. Ramos je sice kapitán a vítěz, ale také zadák, který napáchal víc kontroverzních faulů, než bývá zdrávo…

Ano, právě kvůli Sergiu Ramosovi skončilo finále předčasně pro Mo Salaha. Faul z Ramosovy učebnice znamenal i zklamání pro nezaujaté fanoušky. Všichni se těšili na souboj současných hvězd. A bez Salaha finále prostě nebylo takové, jaké mělo být.

Sergio Ramos po faulu na Mo Salaha
Zdroj: Profimedia Sergio Ramos po faulu na Mo Salaha

Co naplat, že španělský stoper napsal svému rivalovi vzkaz: "Fotbal občas ukáže svou hezkou tvář a jindy zase špatnou. Přes to všechno jsme ale všichni profesionálové a kolegové. Uzdrav se brzy, Mo Salahu. Máš toho spoustu před sebou."

Problém ale je, že Ramos podobné fauly vyrábí často a rád. Nebo rád... Ví, jak důležité jsou a jak jsou účelné.


Ve víkendovém finále Ligy mistrů nebyla likvidace Mo Salaha jedinou kontroverzní záležitostí. Na začátku druhé půle přišel moment, kterého si málokdo všiml a rozhodčí ani neměli šanci zareagovat. V jednom ze soubojů před brankou Liverpoolu se Ramos ocitl těsně vedle gólmana Kariuse a jen tak, zničehonic poslal direkt loktem do obličeje.

Ramos prostě ví, co dělá. A někdy umí být i pěkně zákeřný.
Koneckonců chvat kterým složil Salaha, si už dávno vyzkoušel v Lize mistrů, když potřeboval zlikvidovat Daniho Alvese v duelu s Juventusem.


Je to jednoduché: V běžeckém souboji zahákne soupeřovu ruku, trošku potáhne a svalí k zemi. A pro jistotu se ještě na soupeře převalí. Když to dobře dopadne, rival stihne z nebezpečného sevření ruku vytáhnout. Když ne, stane se to, co musel vytrpět Mo Salah.

Sergio Ramos přišel do Realu Madrid v roce 2006 a za 12 let v dresu Bílého baletu už stihl nafasovat osm červených karet. A je nutné říci, že rozhodčí ještě často zavírali oči.


Fanoušci Barcelony dokonce sestavili kompilaci těch nejšílenějších zákroků, kterými se Sergio Ramos snažil zastavit šikulu jménem Lionel Messi. Jen málo někdy chybělo k tomu, aby argentinský kouzelník nevyvázl ve zdraví.

K zamyšlení je ale i postoj fotbalových úředníků. Zatímco v hokeji a hlavně ve slavné NHL komise posuzují zákroky hráčů i zpětně a dávají obrovské pokuty za nebezpečnou hru, fotbal si hraje na slepého. Pokud fotbalista není potrestán přímo v zápase rozhodčím, málokdy přijde dodatečný postih.

Franz Beckenbauer
Zdroj: Profimedia Franz Beckenbauer

Sergio Ramos je vítěz. Rozhodně ale není takovým elegánem, jakým býval Franz Beckenbauer. A jeho fauly fotbalové fanoušky příliš nebaví.
Sergio Ramos
Zdroj: Profimedia Sergio Ramos

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program