video kapitán a jeho rozpaky

Chvat na Salaha? Fotbal zavírá oči a Ramos ho nepoužil poprvé

Sergio Ramos
Zdroj: Profimedia
Sergio Ramos

Sergio Ramos slaví. Potřetí za sebou zdvihal nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů. To se předtím poštěstilo jen legendárnímu Franzi Beckenbauerovi z Bayernu Mnichov. Něco ale tenhle parádní kousek kalí. Ramos je sice kapitán a vítěz, ale také zadák, který napáchal víc kontroverzních faulů, než bývá zdrávo…

Ano, právě kvůli Sergiu Ramosovi skončilo finále předčasně pro Mo Salaha. Faul z Ramosovy učebnice znamenal i zklamání pro nezaujaté fanoušky. Všichni se těšili na souboj současných hvězd. A bez Salaha finále prostě nebylo takové, jaké mělo být.


Co naplat, že španělský stoper napsal svému rivalovi vzkaz: "Fotbal občas ukáže svou hezkou tvář a jindy zase špatnou. Přes to všechno jsme ale všichni profesionálové a kolegové. Uzdrav se brzy, Mo Salahu. Máš toho spoustu před sebou."

Problém ale je, že Ramos podobné fauly vyrábí často a rád. Nebo rád... Ví, jak důležité jsou a jak jsou účelné.


Ve víkendovém finále Ligy mistrů nebyla likvidace Mo Salaha jedinou kontroverzní záležitostí. Na začátku druhé půle přišel moment, kterého si málokdo všiml a rozhodčí ani neměli šanci zareagovat. V jednom ze soubojů před brankou Liverpoolu se Ramos ocitl těsně vedle gólmana Kariuse a jen tak, zničehonic poslal direkt loktem do obličeje.

Ramos prostě ví, co dělá. A někdy umí být i pěkně zákeřný.
Koneckonců chvat kterým složil Salaha, si už dávno vyzkoušel v Lize mistrů, když potřeboval zlikvidovat Daniho Alvese v duelu s Juventusem.


Je to jednoduché: V běžeckém souboji zahákne soupeřovu ruku, trošku potáhne a svalí k zemi. A pro jistotu se ještě na soupeře převalí. Když to dobře dopadne, rival stihne z nebezpečného sevření ruku vytáhnout. Když ne, stane se to, co musel vytrpět Mo Salah.

Sergio Ramos přišel do Realu Madrid v roce 2006 a za 12 let v dresu Bílého baletu už stihl nafasovat osm červených karet. A je nutné říci, že rozhodčí ještě často zavírali oči.


Fanoušci Barcelony dokonce sestavili kompilaci těch nejšílenějších zákroků, kterými se Sergio Ramos snažil zastavit šikulu jménem Lionel Messi. Jen málo někdy chybělo k tomu, aby argentinský kouzelník nevyvázl ve zdraví.

K zamyšlení je ale i postoj fotbalových úředníků. Zatímco v hokeji a hlavně ve slavné NHL komise posuzují zákroky hráčů i zpětně a dávají obrovské pokuty za nebezpečnou hru, fotbal si hraje na slepého. Pokud fotbalista není potrestán přímo v zápase rozhodčím, málokdy přijde dodatečný postih.


Sergio Ramos je vítěz. Rozhodně ale není takovým elegánem, jakým býval Franz Beckenbauer. A jeho fauly fotbalové fanoušky příliš nebaví.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 10:25 12:30

   Fotbal: AC Sparta Praha - FC Hradec Králové

   12:30

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program