Fotbal Na hřišti to nebylo vidět

"Chuďasové" ze Subotice: Celý kádr stojí jako tři hráči Sparty!

Spartak Subotica
Zdroj: Profimedia
Téma:

Srbský tisk oslavuje hráče Spartaku Subotica, kteří ve druhém předkole Evropské ligy skolili giganta z Prahy. A opravdu, z ekonomického hlediska žije Sparta v jiném světě než její čtvrteční soupeř. Ten může slavit největší úspěch nejen v pohárové Evropě, ale v celé své historii.

Jako souboj Davida s Goliášem prezentovala některá domácí i srbská média střetnutí Sparty se Spartakem Suboticou. A stejně jako ve starověkém mýtu odcházel vítězně ze souboje jeho outsider. 

 

Respektovaný server Transfermarkt odhaduje cenu celého kádru subotického Spartaku zhruba na 212 milionu korun, což téměř pětkrát méně než v případě Sparty. Všichni hráči srbského klubu mají stejnou cenu jako součet hodnot Stanciua, Kangy a Frýdka.

 

 

Na hřišti tuto trojici zastínil třeba Bojan Čečarič, střelec rozhodující branky pražské odvety. Podle Transferkmarktu ale není nejhodnotnějším zbožím klubu. Tím je dle webu japonský pravý obránce Noboru Šimura s cenovkou drobně přesahující 19 milionů korun.

 

V přestupové politice obou klubů lze najít i jisté paralely, které ale nejsou nezbytně lichotivé.

 

Zatímco nad přestupovým kolotočem, který Sparta v posledním kalendářním roce roztočila, se fanoušci i odborníci podivují, pro Suboticu je už běžnou praxí. Rekordní pro ně v tomto směru byla sezona 2016/2017, kdy kádr opustilo devatenáct hráčů a osmnáct nových tváří ho naopak posílilo.

 

 

Klub ze srbského města asi o velikosti Ústí nad Labem nemá ani zdaleka tak bohatou historii jako mnohonásobný český šampion. Čtvrteční postup se dá považovat za největší úspěch klubu, do té doby se mohl pyšnit pouze dvěma finále domácího poháru a čtyřmi vítězstvími ve druhé nejvyšší soutěži.

 

O pokračování pohádky se bude ve třetím předkole pokoušet proti dalšímu favoritovi s letitými zkušenostmi z evropských pohárů, Brondby Kodaň.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program