nova sport stanley cup

Chtělo se mi brečet, přiznal Hertl. Historický úspěch prožíval i Polák

San Jose Sharks
Zdroj: Profimedia

Roman Polák a Tomáš Hertl si zahrají finále Stanley Cupu! Rozhodl o tom šestý zápas série proti St. Louis, který hokejisté San Jose vyhráli 5:2. Oba čeští hokejisté neskrývali po utkání nadšení, nebylo dokonce daleko ani od slz dojetí.

Bluesmani potřebovali na ledě San Jose vyhrát, aby si vynutili sedmý zápas na domácím kluzišti. V soupeřově aréně se jim však nevedlo, deset minut před koncem prohrávali 4:0, pak sice dokázali dvěma góly zápas ještě zdramatizovat, ale poslední slovo měli opět domácí.
 

U velkého úspěchu Sharks, kteří si finále zahrají poprvé v historii, byla i dvojice českých hokejistů."Je to vynikající pocit, ještě jsem to nikdy nezažil. Je to nepopsatelné," podělil se po zápase se svými dojmy obránce Roman Polák. "Teď se musíme ještě soustředit na to, abychom to dotáhli do vítězného konce," ví ale dobře zkušený třicetiletý hokejista, že cesta ještě není u konce a není čas na nějaké velké oslavy.

 


 

To jeho o sedm let mladší spoluhráč Tomáš Hertl prožíval poslední zápas série ještě emotivněji. "Hala šílela, skoro se mi chtělo brečet. Přitom jsme postoupili teprve do finále," přiznal. I on je ale zatím opatrný: "Hrozně jsme si to užili, ale ještě není konec. Čeká nás ještě jedna série, a to ta nejdůležitější. Můžeme si užít postup do finále, ale zase se budeme muset začít připravovat na dalšího soupeře," uvědomuje si Hertl, který zhodnotil i průběh semifinále.
 

"Myslím, že v celé sérii jsem byli lepším týmem, až na jeden zápas, kdy jsme nehráli dobře. Jinak jsme ale předváděli dobrý hokej. Když předvedeme svůj nejlepší hokej, věřím, že máme na to, abychom získali nejcennější trofej," doufá.
 

O soupeři San Jose Sharks ve finále Stanley Cupu se rozhodne v noci na zítřek. Sedmý zápas mezi Pittsburghem a Tampou Bay můžete sledovat od 2:05 na NOVA Sport 1.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program