Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

letná jak se tvoří tým

Chtěl jsem Sneijdera, přiznal Stramaccioni. Někdo ale ještě přijde

Wesley Sneijder a Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Wesley Sneijder a Andrea Stramaccioni

Přetahovaná mezi fotbalovou Spartou a Slavií o to, kdo přivede před sezónou více hráčů zdaleka nekončí. Letenskou armádu zahraničních posil by totiž měl už brzy rozšířit další cizinec. I když, jak přiznal trenér Stramaccioni, příchod superstar Wesleyho Sneijdera nevyšel.

Zní to jako zaseknutý kolovrátek. Ve Spartě během léta nezůstal prakticky kámen na kameni. Dohromady přišlo už osm zahraničních posil a další je prý na cestě.


"S posilami jsme ještě neskončili, poohlížíme se ještě po nějakém hráči ze zahraničí," říkal v úterý na tiskové konferenci italský kouč. Vedle čtyř hráčů z české ligy přivedl útočníka Janka, středopolaře Ben Chaima a Plavšiče i stopera Kayu. A chtěl ještě jedno hvězdné jméno. "Chtěl jsem například přivést Wesleyho Sneijdera, ale bylo mi řečeno, že chce pět milionů eur za rok. To by celý klub rozložilo," sdělil bez vytáček před novináři. I tak se ale mluví o příchodu Georgese Mandjecka z francouzských Mét.


Nikdo zatím neví, jak moc tohle zemětřesení zafunguje. Trenér Stramaccioni si Spartu skoro přivlastnil, od základů jí překopal a mezi fanoušky už koluje řada pochybností. V jedné věci ale do zaběhlých pořádků nezasahoval.


"Respektuji historii Sparty a David Lafata tak pro mě zůstává jasným kapitánem," říká italský kouč, který klubovou ikonu pochválil i za výkony, které předváděl v plynulé sezoně.
Jenže i Lafata tuší, že nová Sparta si na sebe chvíli bude zvykat. "Přiznám se, že jsem sám zvědav, jak si to rychle sedne, protože těch změn je opravdu hodně," řekl.


Sparta do všech posil údajně investovala kolem 200 milionů, jak se zúročí, to napoví už příští dny. Ve čtvrtek hrají doma Letenští poslední přátelský zápas s nizozemským Arnhemem, o týden později už startují kvalifikaci o Evropskou ligu proti lepšímu z dvojice Crvena Zvedza Bělehrad - Irtyš Pavlodar.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program