Baseball Baltimore Orioles

Chtějí ho v týmu dál: Červenka prodloužil smlouvu ve slavné MLB!

Martin Červenka
Zdroj: Jan Beneš
Martin Červenka
Téma:

Martin Červenka prodloužil smlouvu s profesionálním americkým týmem z MLB Baltimore Orioles o další rok. Český baseballista, který v letošní sezoně nastoupil do třetí nejvyšší ligy Double A, patřil k nejlepším hráčům této organizace v nižších soutěžích. "Jsem velice rád, že v Orioles pokračuji. V týmu mi věří, což mi dává hodně energie se zlepšovat," prohlásil jediný český baseballový profesionální hráč. Šestadvacetiletý catcher nyní v zámoří pokračuje v podzimní lize Arizona Fall League. S týmem Glendale Desert Dogs ale zatím z deseti zápasů devětkrát prohráli.

Český baseballista prožil nejúspěšnější rok v zámořské lize. Za celou sezonu si připsal 15 homerunů a pro svůj tým zařídil 60 bodů. Ve sledovaných pálkařských statistikách se držel mezi elitou. "Trenéři mě v letošním roce snad chválili a říkali o mě dobré věci. Přesné reporty ale neznám, nebavil jsem se s vedením," doplnil Červenka, odchovanec Kotlářky Praha.

 

V amerických médiích se dokonce objevila spekulace, že by mohl nastoupit v závěrečných zářiových zápasech v MLB za Orioles. "Myslím, že taková šance ale nakonec nebyla ve hře. Pokusím se v příští sezoně udržet v organizaci i po jarním kempu. Mým snem zůstává MLB," dodal reprezentační baseballista.

 

V rámci celé The Eastern League zakončil rok v týmu BowieBaysox na nepostupovém čtvrtém místě se 67 výhrami a 71 porážkami.

 

Nyní už ale nastupuje v prestižní podzimní lize Arizona Fall League za tým Glendale Desert Dogs. "Řekl bych, že úroveň je přibližně stejná s Double A. Také vzhledem k tomu, že hrajeme proti spoustě hráčů, proti kterým jsem nastupoval během sezóny," konstatoval Červenka, který byl za červenec dokonce vyhlášen nejlepším baseballistou celé nižší ligy, když odpálil sedm homerunů.

 

V posledních pěti zápasech si Červenka připsal zatím jeden úspěšný dvojmetový odpal. "Tak zatím jsem spokojený. Sice se mi statisticky moc nedaří, ale na pálce mám dobré kontakty a věřím, že do konce ligy mi to tam začne víc padat," dodal český baseballista, který sedm let byl hráčem Clevelandu Indians. "V týmu máme jednoho hráče, který letos hrál v MLB. Atmosféra je zde dobrá."

 

 

Zatím není jasné, jakou ligu si Červenka zahraje v příštím roce. "Cílem je se určitě posunout do Triple A, druhé nejvyšší soutěže. Poté už je MLB," vyhlásil zkušený catcher, který si v letošním roce nezahrál ani jeden zápas v domácí extralize nebo za českou reprezentaci. "V České republice jsem byl jenom na pár dní. Soutěž zde skončí v půlce listopadu, pak zase do Prahy přiletím a začnu se připravovat na další sezonu."

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   00:50

   SC Braga - Rangers FC

   02:35

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - SC Magdeburg

   04:05

   NHL: Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche

 • Nova Sport 2

  • 23:05 01:05

   NBA: Golden State Warriors - Los Angeles Lakers

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche

   03:45

   Házená: MT Melsungen - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   10:45

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   11:15

   UFC Reloaded (18)

Celý Program