euro 2016 skupina d

Chorvat Modrič rozhodl krásným gólem o výhře nad Tureckem!

Luka Modrič

Fotbalisté Chorvatska na mistrovství Evropy otevřeli skupinu D, kde hrají i čeští fotbalisté, výhrou 1:0 nad Tureckem. Zápas v Paříži rozhodl na konci prvního poločasu střelou z voleje Luka Modrič.

Chorvaté, kteří navíc ve druhém poločase dvakrát trefili břevno, v dalším utkání vyzvou v pátek v St. Étienne Českou republiku, tým trenéra Fatiha Terima se v Nice střetne se Španělskem.

Chorvatsko - Turecko 1:0 VIDEO

VÍCE O EURO 2016 SE DOČTETE ZDE

Obě mužstva od začátku hrála s velkým nasazením, ale diváci v Parku princů dlouho čekali na větší šanci. Ve 28. minutě Chorvat Badelj odražený míč vrátil jen do náruče gólmana Babacana, na druhé straně Tufan z dobré pozice hlavičkoval také doprostřed branky.

ROZPIS ZÁPASŮ, VÝSLEDKY A TABULKY EURO 2016

Chorvaté měli převahu i další šance. Brozovič z voleje těsně minul horní růžek. V 73. minutě pak tureckého brankáře podruhé v utkání zachránilo břevno, do kterého tentokrát po centru Mandžukiče hlavičkoval Perišič. Aktivního křídelního hráče Interu Milán ještě v závěru z úhlu vychytal Babacan.

Turci se po změně stran nedostali do pořádné šance a ukončili sérii osmi soutěžních duelů bez porážky, Chorvaty neporazili ani na sedmý pokus.