Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video Evropská liga

Chorály a pivo! Fandové Saints jsou v Praze, policie ve střehu

Zdroj: TV Nova

Fotbalisty Sparty čeká dnes večer od 19 hodin důležitý zápas v základní skupině Evropské ligy. Na Letné se střetně se Southamptonem a k jistotě postupu do jarní fáze potřebuje ještě bod. Znepříjemnit jeho zisk se budou pokoušet Pražanům i angličtí fanoušci, kterých přijelo do české metropole velké množství.

A jsou optimističtí. Když se jich zeptáte na výsledek, věří svému týmu. Aby také ne, Southamptonu se v letošním ročníku Evropské ligy daří, ze čtyř zápasů jen jednou prohrál a drží se na postupovém druhém místě.
 

Jenže Sparta je na tom, možná trochu překvapivě, ještě lépe. Skupinu, v níž je kromě Angličanů ještě slavný Inter Milán a izraelský Hapoel Beer Ševa, vede o dva body právě před Southamptonem. K jistotě postupu chybí bod. Ten můžou Pražané získat už dnes večer v přímém souboji dvou nejlepších celků skupiny K.
 

A čeká je vskutku tvrdý oříšek. Nejen, že se musí vypořádat s velkou marodkou, ale i se silným sokem s podporou velkého množství příznivců v zádech.
 

Těch se v Praze objeví na dvě tisícovky a už se začínají projevovat. Vše je ale zatím v klidu. Fandové z kolébky fotbalu přivezli především příslib skvělé atmosféry, v ulicích Prahy a v restauračních zařízeních se prezentují povedenými chorály.

Přesto je policie ve střehu. Na bezpečnostním opatření se podílí desítky policistů, nasazeni jsou i policisté na koních či policejní vrtulník.
 

Fanoušci se každopádně v posledních hodinách před utkáním posilňují vyhlášeným českým pivem a nepohrdnou ani českými gurmánskými specialitami. V kursu je prý především vepřové koleno.
 

Jak se budou angličtí fanoušci projevovat přímo v ochozech stadionu na Letné a jak dopadne souboj Sparty se Southamptonem, se podívejte v přímém přenosu na NOVA Sport 1 od 18:55.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:40 18:50

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program