Publikováno 24. 3. 2017
Play off Česká extraliga

Chomutovská senzace pokračuje: Piráti v semifinále, Třinec končí!

Piráti Chomutov

Chomutovští hokejisté dál pokračují v extraligové senzaci. V osmifinále měli nůž na krku a po debaklech 1:6 a 1:7 od Mladé Boleslavi je už mnoho lidí odepsalo. Jenže Piráti dokázali sérii proti bruslařskému klubu otočit. O postup do semifinále je pak čekal Třinec, jeden z favoritů na titul. I ten dokázali svěřenci Vladimíra Růžičky vyřadit a dál bojují o extraligový titul.

V šestém čtvrtfinálovém utkání porazili Piráti Třinec 5:3, ačkoliv po první třetině prohrávali 1:3. Sérii vyhráli 4:2 na zápasy a v systému play off si zahrají semifinále poprvé v historii. Favorizovaným Ocelářům, druhému celku základní části, končí sezona.

Po dvou třetinách vyrovnaný duel rozhodl ve 44. minutě tečí v přesilovce útočník Michal Poletín. Postup pak zpečetil při power play trefou do prázdné branky obránce Jan Rutta.

Chomutov, který v předkole proti Mladé Boleslavi otočil sérii z 0:2 na konečných 3:2 po úvodních porážkách doma, má již nyní jisté nejlepší umístění od sezony 1957/58, kdy skončil čtvrtý. V boji o finále mohou svěřenci kouče Vladimíra Růžičky narazit na Liberec, pokud obhájce titulu úspěšně završí dobře rozehranou sérii s Plzní.