nhl charity showmatch

Chlapík na konzoli porazil Hertla. Pak přiznal, že ho čeká boj o smlouvu

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 2. 6. 2020
Téma:

Filip Chlapík má za sebou třetí sezonu v NHL. Těsně předtím, než přišel předčasný konec kvůli koronaviru, dokonce za tým Ottawy Senators skóroval. A v pondělí byl jedním z aktérů akce NHL Charity Showmatch na pomoc nemocnicím.

„Bylo to úžasně udělaný. Bavili jsme se všichni,“ vyprávěl, ač vypadl v semifinále a chuť si spravil až v duelu o třetí místo s Tomášem Hertlem.

Filip Chlapík ale aktuálně zůstal v nejistotě. Smlouva v Ottawě mu skončila a dodnes vlastně netuší, kdy se začne jednat o jeho novém angažmá. „Teď je to zvláštní. Sice by jindy byl právě čas (kdy jednat), ale teď to nikdo neřeší. Vlastně ještě nezačala dohrávka té původní sezony. Takže počítám, že až to skončí, přijdeme na řadu i my,“ připustil rozhovoru pro Novasport.
 
Svůj doposud poslední zápas okořenil gólem, když se trefil v duelu s Nashville: „Já těch gólů nedal moc, takže si pamatuji každý gól. Pro mě je každý gól v NHL zážitek,“ směje se.


Ottawa zůstala pod čarou a nečeká ji ani rozšířené play off. „Je to zvláštní. Ale kdyby se to nedohrálo vůbec, tak to taky asi není dobře. Bylo několik týmů na hraně, a pro nás je samozřejmě smůla, že tam nebudeme,“ říká dvaadvacetiletý rodák z Prahy.

Favorita na zisk Stanley Cupu si ale odvážil tipovat. „Bude to jiné, protože nikdo neví, jak se kdo připravuje. Ale i tak si myslím, že top týmy v únoru i ještě víc posílily, a tak myslím, že daleko dojde Tampa nebo Boston. Bude to těsné, ale jeden z nich by to mohl vyhrát."

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program